Noční zásah proti rozsáhlému požáru chalupy hasičům zkomplikoval náročný terén

Rozsáhlou škodu způsobil v noci na dnešek požár horské chalupy ve Vítkovicích na Semilsku. Hasičům událost oznámil německy mluvící svědek, který v telefonickém rozhovoru operačnímu středisku nedokázal popsat přesněji místo události. Až na později hasiči zjistili, že objekt se nachází asi 300 metrů od silnice. K přímému ohrožení osob naštěstí nedošlo.


Kvůli požáru svědek kontaktoval hasiče na tísňové lince 112 krátce po třiadvacáté hodině v noci. „Bohužel nám německy mluvící občan nedokázal přesněji popsat polohu chalupy. I přes tyto komplikace se kolegům z operačního střediska povedlo zjistit alespoň základní informace. Proto se rozhodli vyslat na místo hned šest jednotek,“ informoval komisař a mluvčí krajského Hasičského záchranného sboru Daniel Mlčoch.

Přímo na místě události se záchranáři museli vypořádat s další překážkou. A sice vzdáleností hořícího objektu od silnice. A terénem, kterým se k němu museli s technikou dostat.

„Šlo o náročný zásah, protože chalupa se nacházela přibližně 300 metrů od silnice ve stráni a plameny již šlehaly střechou ven. Hasiči proto museli od silnice prudkým svahem natáhnout hadice a se vším vybavením vystoupat k místu požáru pěšky,“ dodal mluvčí Mlčoch.

Podle dostupných informací se ještě krátce před vznikem požáru v objektu nacházelo šest osob. Všem se naštěstí podařilo dostat mimo prostor. K ohrožení jejich životů nedošlo. Požár hasiči dostali pod kontrolu přibližně hodinu po půlnoci. V současné době na místě i nadále zůstává  jednotka místních hasičů, která provádí dohašovací práce.

Škodu, uchráněné hodnoty a příčinu vzniku požáru nyní posuzují vyšetřovatelé hasičů a policie.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení