Nové samolepky v Liberci varují před odtažením auta

Během ledna bude řada majitelů aut v Liberci nacházet na čelním skle nebo bočních oknech samolepku. Varují motoristy před odtažením jejich překážejícího vozidla. Vozidla často brání svozovým autům, která vyvážejí odpad z kontejnerů anebo strojům při údržbě komunikací.


Popelářské vozy, a nyní v zimě vozy údržby, často na sídlištích bojují s místem. Ke kontejnerům nebo s pluhem totiž nelze projet přes všudypřítomná parkující vozidla. Jediným řešením je pak odtah překážejících aut.

Auto nechá městská policie odtáhnout i nadále, pokud nebude dostatečně volný průjezd tam, kde má být. „Chceme být však vstřícní, méně přísní a motoristy budeme před odtahem varovat den předem. Dozví se o tom ze samolepky na čelním skle a budou mít čas vozidlo přeparkovat,“ vysvětluje náměstek primátora pro technickou správu města a informační technologie Jiří Šolc.

 

„Pokud řidiči nebudou dbát informací z varovné samolepky, po odtahu vozidla je kromě poplatku za odtah bude čekat pokuta až do výše 2 000 korun,“ doplnil ředitel městské policie Ladislav Krajčík.

>Nejkritičtějšími lokalitami jsou podle Jiřího Strnada ze společnosti FCC, která pro město Liberec svoz odpadu zajišťuje, sídliště Dobiášova, konkrétně ulice Pazderkova, Ježkova, Haškova a Dobiášova, dále sídliště Broumovská, ulice Jáchymovská na Františkově, Šimáčkova a Polní v Pavlovicích, sídliště Gagarinova, ulice Durychova, Domažlická, Květinová, Na Ladech, Liliová a Matoušova. Tady všude je možné, že zaparkovaná auta blokující příjezd popelářských vozů najdou nalepenou varovnou samolepku.

Samolepky jsou dvojího druhu. První upozorňuje před svozem odpadu a bude na ní vyznačen i termín svozu, druhá informuje o překážení parkujícího vozu při údržbě komunikací. Překážející auta na sídlištích jsou velký problém nejen pro komunální služby, ale i pro případné záchranné jednotky. Především velká auta hasičů nemají leckde šanci projet.

(LZ)


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE