Novinář a právník Němeček přijede debatovat o kauze Čapí hnízdo a střetu zájmů premiéra Babiše

Právník a zkušený bývalý novinář Tomáš Němeček, který řadu let působil například v českém týdeníku Respekt nebo denících Lidové noviny a Hospodářské noviny, přijede ve čtvrtek 12. září do Liberce diskutovat s veřejností o kauze Čapí hnízdo premiéra Andreje Babiše i jeho střetu zájmů. Němeček, který je mimo jiné držitelem novinářské ceny Ferdinanda Peroutky, v posledních letech působí především v advokacii. Debata se uskuteční v libereckém knihkupectví Fryč.


Držitel ceny Ferdinanda Peroutky za novinařinu a právník Tomáš Němeček. Foto: Archiv LZ

Témat k diskusi, kterou pořádají místní zástupci iniciativy Milion chvilek pro demokracii, bude několik. Vedle mediálně nejznámějšího příběhu o Čapím hnízdu bude Němeček s veřejností rozebírat i obecná témata jako střet zájmů a jeho možné následky, vyšetřování politických případů, ale i obžalovaných politiků.
„Setkání a debata mají primárně za cíl především nabídnout veřejnosti diskusi o tématech, v nichž se dnes mnozí z nás hůře orientují. Jak se vyznat v tom, co znamená po takové době případ Čapího hnízda premiéra Babiše? Proto debata s právníkem a osobností, která má určitě co nabídnout. Argumentovat a debatovat může přijít kdokoliv,“ říká knihkupec Martin Fryč.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE