O Liberecký kraj je zájem. Rozrostl se o 582 „přistěhovalců“

Liberecký kraj měl v polovině letošního roku už 442 943 obyvatel, což je o 587 víc než na začátku roku. Nové obyvatele kraj získal především díky přistěhovalým, když do všech čtyř okresů přišlo víc lidí, než se z nich odstěhovalo. Přirozenou cestou získal kraj pouhých pět obyvatel.


V Libereckém kraji přišlo v první polovině letošního roku na svět 2303 dětí, což bylo o 25 méně než ve stejném období loňského roku. Rodiny ve stejném období pochovaly 2298 svých blízkých, o rok dříve jich bylo ještě o 161 víc. Přirozenou cestou tak za první půlrok letošního roku získal Liberecký kraj pět nových obyvatel, zatímco loni jich za stejné období 131 ztratil. Přirozený přírůstek obyvatel zaznamenali letos statistici mimo Libereckého kraje jen v Praze, středních Čechách a na jižní Moravě.

Nové obyvatele získal Liberecký kraj hlavně stěhováním, kdež se v prvních šesti měsících přistěhovalo 2925 lidí a 2343 jich kraj opustilo. Stěhováním tak kraj získal 582 nových obyvatel, což je o 86 víc než před rokem. Nejčastěji lidé mířili na Liberecko a Českolipsko, kde je největší nabídka práce. V roce 2008, před hospodářskou krizí, získal ale kraj stěhováním za první pololetí dokonce 1300 nových obyvatel.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE