Ocenit spisovatele a blogery v soutěži Magnesia Litera můžou čtenáři do konce března

Hlasovat pro konkrétní vydání původní české prózy, poezie a tvorby pro děti mohou až do neděle 31. března čtenáři v anketě Magnesia Litera, v jejíž odborné porotě usedne také známý liberecký knihkupec Martin Fryč. Rozhodovat bude v kategorii Litera za nakladatelský čin. V té je nominována například i kniha Český literární samizdat, v níž je hned několikrát popisována ilegální publikační činnost tehdejších občanů Liberecka. Vítězná kniha bude vyhlášena 7. dubna v přímém přenosu České televize.


„Nejzajímavější je konkrétně v této nominované knize pasáž o undergroundovém časopisu Liberecká Potkaní Společnost, který vydával Zdeňek Buky Bukáček a distribuoval většinou v liberecké Plzeňce, ale také třeba v Havlíčkově Brodě,“ říká liberecký knihkupec a člen jedné z odborných porot Martin Fryč.

Dodnes je podle něj v Liberci silná i komunita fanoušků sci-fi a fantasy, pro níž v letech 1984-1987 vycházel fanzin Trifid a také povídkové sbírky Sci-fi Liberec, které sestavil Jiří Karbusický.
Hlasování čtenářů i členů odborných porot jednotlivých kategorií 18. ročníku Magnesia Litera vyvrcholí už tuto neděli 31. března. Vítěze jednotlivých cen se pak veřejnost dozví z přímého přenosu České televize 7. dubna.

„Proces výběru knih je dvoukolový. Nejprve udělujeme nomice, které jsou nyní již známé. Poté z nominovaných knih vybíráme jednu, která získá cenu v dané kategorii. Jsem rád, že mám příležitost nahlédnout do práce při udílenín nominací a poté oceněných knih. Je to pro mě velká čest,"  dodává knihkupec Fryč, který vnímá zájem čtenářů o hlasování v soutěži jako důležitou podporu nejen autorům a vydavatelům, ale české literatuře obecně.

Hlasovat čtenáři mohou přímo na webu Magnesia Litera.

A to nejen pro knihy vydané v loňském roce, ale také některý z internetových blogů, který získal nominaci a dostal se do finále.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE