Ohrožení terorismem trvá, o Vánocích budou v ulicích a v nákupních centrech i na trzích policisté s dlouhými zbraněmi

O Vánocích budou na dění v libereckých ulicích dohlížet zesílené policejní hlídky. Někteří policisté budou navíc netradičně vybaveni i dlouhými střelnými zbraněmi.


„Lidé tak v ulicích, obchodních centrech, na vánočních trzích, koncertech nebo nádražích budou častěji potkávat policejní hlídky, které mohou být vybaveny také dlouhými zbraněmi. V následujících týdnech posílí výkon služby samozřejmě i dopravní policisté, kteří budou dohlížet na bezpečnost a plynulost v silničním provozu,“ potvrdila policejní koordinátorka prevence Vladimíra Šrýtrová.

V České republice podle ní stále platí první stupeň ohrožení terorismem. „Zvýšená bezpečnostní opatření platí po celý rok. I přestože v současné době policie nemá žádné informace, které by směřovaly k přímému ohrožení našeho státu, tak v souvislosti s vánočními svátky a příchodem Nového roku bude i v rámci kraje provádět adekvátní bezpečnostní opatření, která budou přizpůsobena a plánována vždy podle konkrétní situace, ohlášených akcí a jejich rozsahu,“ dodala Šrýtrová.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE