Oslavy silvestra v Libereckém kraji provázely násilné konflikty. Cizinec napadl muže nožem a způsobil mu vážné zranění

Silvestrovské oslavy v Libereckém kraji provázely letos násilné konflikty. Policie jich řešila 28, z toho dva vážné. V obou případech si oběti ze střetu s agresorem odnesly řezné rány v obličeji. Jednoho útočníka má policie v cele, po druhém pátrá. Informovala o tom dnes řekla krajská policejní mluvčí Ivana Baláková. Z pohledu hasičů patřily letošní oslavy k těm klidnějším, vyjížděli k hořícím kontejnerům, které zapálily petardy a rachejtle. Lidé jich vystříleli tisíce.


Ilustrační foto: PxHere

Policie přijala podle Balákové od silvestrovských 18:00 do dnešních 07:00 dohromady 120 oznámení, z toho téměř dvě třetiny po půlnoci. Už krátce po 18:00 zasahovali policisté v centru Liberce, kde na křižovatce ulic Široké a U Lomu napadl neznámý cizinec bez varování 30letého muže a způsobil mu řeznou ránu od levého ucha až k nosu.

„Muže musela odvézt záchranná služba, po pachateli pátráme,“ řekla Baláková. Případ řeší kriminalisté pro podezření z těžké újmy na zdraví.

V cele naopak skončil 39letý muž z Frýdlantska. Dvě hodiny před půlnocí s nožem v ruce napadl svého o rok mladšího známého, který u něj doma slavil silvestra.

„V průběhu oslavy došlo mezi nimi k hádce a 39letý muž napadl svého známého s nožem v ruce a pořezal ho v obličeji, na bradě,“ popsala napadení Baláková. Zraněný muž z bytu utekl a přivolal policii.

Útočník se zamkl a policie musela vylomit dveře. Až vystřízliví, bude se podle Balákové zpovídat z ublížení na zdraví.

Kromě těchto případů policisté přijali oznámení o dalších 26 násilných deliktech v barech, restauracích a nebo na ulici. Šlo o konflikty, které obvykle začaly hádkou a skončily fackami, strkanicemi a drobnějšími potyčkami.

„Jeden případ bude mít zřejmě dohru v trestním řízení. Policisté prověřují pro podezření z výtržnictví napadení 28leté ženy v Růžové ulici v Jablonci, kde ji měl podezřelý 39letý muž uhodit do obličeje. Napadená žena se s ním neznala a další okolnosti incidentu, do kterého byli vtaženi ještě další lidé, teprve zjišťujeme,“ popsala událost mluvčí.

Policie řešila také několik dopravních nehod, většinou byly ale bez vážných zranění. Dnes ráno v 06:20 dopadli navíc policisté v České Lípě 33letého zloděje.

„Mírně opilého muže zadržela hlídka v Klášterní restauraci, měl připravenou sportovní tašku napěchovanou alkoholem, schovával se za lednicí,“ dodala policejní mluvčí.

Náročnější silvestrovskou službu zažila i záchranná služba.

„Ošetřili jsme jedno lehké poranění způsobené pyrotechnikou,“ řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev. Ošetřit museli záchranáři šest lidí, kteří byli zraněni při napadení, vyjížděli také k šesti silně opilým pacientům. „Řešili jsme také několik desítek úrazů způsobených pod vlivem alkoholu," dodal.

Hasiči vyjížděli v souvislosti se silvestrovskými oslavami k deseti událostem.

„Jednalo se většinou o požáry kontejnerů a odpadů, u nichž byla příčinou zábavní pyrotechnika,“ řekla mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Lucie Hložková. V liberecké čtvrti Pavlovice zapálila rachejtle strom.

„Požár ale uhasili před naším příjezdem, tak hasiči jen strom zkontrolovali termokamerou,“ dodala mluvčí hasičů.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE