Otec o Vánocích zahynul v autě. Lidé už rodině poslali místo 100 tisíc skoro milion

Masivní vlna podpory se zdvihla poté, co byl zveřejněn příběh rodiny z Dlouhého Mostu u Liberce. Jakub, otec tří dětí a jejich živitel, přišel o život na Boží hod při tragické automobilové nehodě. Jeho žena, Draga, je na mateřské a rázem tak musela čelit dvěma neštěstím současně: ztrátě životního partnera a nedostatku peněz.

Nadační fond pomoci Karla Janečka vyhlásil sbírku, jejímž cílem bylo vybrat 111 132 korun.  A stalo se něco neuvěřitelného. Během několika dní se vybralo mnohonásobně víc. Lidé Draze a jejím dětem poslali už 962 tisíc korun.

Co se vlastně stalo? O Vánocích jela rodina navštívit babičku. Ze zatím neznámých důvodů vůz havaroval. Otec zemřel na místě. Maminka, pětiletý syn, tříletá dcera a půlroční nejmladší dcera vyvázli s lehkými nebo středně těžkými zraněními.

Rodina žije na okraji Dlouhého Mostu u Liberce. Otec postupně svépomocí rekonstruoval dům, společně spláceli hypotéku. Matka před odchodem na rodičovskou dovolenou pracovala jako učitelka na základní škole.

Po smrti partnera je veškerá péče, logistika a finanční zajištění rodiny na ní.

Minimálně do doby, než proběhne dědické řízení, je odkázána pouze na rodičovský příspěvek a na pomoc lidí. „Ani po dědickém řízení se situace nevyřeší a maminku bude stát hodně sil vypořádat se s novým režimem rodiny. Nákladů, které teď maminka musí sama zajišťovat, je opravdu hodně,“ uvádí Nadační fond Karla Janečka. „Minimální částka, kterou je potřeba vybrat, je stanovena na 111 132 korun. Tyto finanční prostředky by rodině měly pomoci zhruba na 4 měsíce. Rodina však potřebuje mnohem více. Peníze, které se podaří získat během kampaně, mají pomoci vyhnout se riziku, že rodina přijde o střechu nad hlavou a o domov,“ apeluje fond.

Jak se ovšem nyní ukazuje, solidarita lidí je mnohem větší, než si kdokoliv dokázal představit.

Chcete přispět i VY? Můžete přímo TADY


Celkem
Sdílení

1 komentářů

  1. Do základní školy jsem začal chodit v roce 1948. Ale kdybych měl dnes napsat já, to co mne vyprovokovalo k reakci, tak by to vypadalo : POVINNÁ POLE JSOU OZNAČENA.*

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označeny *

*
*

.