Piráty povede do krajských voleb Zbyněk Miklík. „Umím řešit problémy,“ míní

Do krajských voleb, které se uskuteční za necelý rok, povede v Libereckém kraji Piráty Zbyněk Miklík. Z rozpravy, která trvala měsíc, postoupili do 1. kola hlasování přes internet 3 kandidáti. Jasno bylo už v prvním kole, kdy pouze jeden z kandidátů, Zbyněk Miklík, obdržel dostatečný počet hlasů pro postup do kola druhého.


Zbyněk Miklík. Foto: Piráti

Miklík působí aktuálně v radě města Turnova. Zkušenosti má především s projektovým řízení a školeními v oblasti veřejných zakázek a jejich elektronizaci. Svou pirátskou úlohu však spatřuje jinde. „I když to zní naprosto jednoduše, tak nejvíce si sám u sebe cením schopnosti pochopit, analyzovat a navrhnout řešení daného problému. To je to podstatné, co mě vlastně do komunální politiky přivedlo. Je to přístup k problémům a jejich řešení a v tom se vidím jako Pirát.”

Miklíkovi chvíli po zvolení blahopřáli členové i pirátský poslanec za Liberecký kraj, Tomáš Martínek.
„Jsem rád, že se členové krajského fóra Pirátů Libereckého kraje shodli na lídrovi kandidátky do krajských voleb demokraticky, elektronickým hlasováním, přesvědčivou většinou. Zbyněk Miklík nyní jistě bude společně s dalšími kandidáty tvrdě pracovat na přípravě kvalitního pirátského volebního programu, který ocení voliči nejen na papíře, ale i při jeho následné realizaci v krajském zastupitelstvu,” dodal.

Aktuálně běží nominace na 2. - 5. místo kandidátky a jména zvolených kandidátů by Piráti měli znát do vánoc.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE