Fotogalerie: Po střetu vlaku s nákladním autem u Liberce je škoda za 25 milionů

Škoda za více než 25 milionů korun zůstala po ranním střetu osobního vlaku s nákladním autem na železničním přejezdu nedaleko Liberce. Zraněn nikdo nebyl. Sdělil to mluvčí drážní inspekce Martin Drápal. Nehoda se stala na frekventované trati z Liberce na Jablonec nad Nisou a dál na Tanvald, Harrachov a do Polska. Podle policie zřejmě nákladní automobil uvízl na přejezdu. Vlaky tam stále nejezdí.


Nehoda se stala pár minut před 08:00 v Prosečské ulici mezi Vratislavicemi nad Nisou a Prosečí. Nejde ale o hlavní silnici na Jablonec, a tak automobilový provoz příliš nezkomplikovala. Na vlaku je podle Drápala škoda jeden milion eur (25,6 milionu), na 100.000 korun odhadli vyšetřovatelé škodu na trati a na 200 000 na nákladním voze.

Okolnosti nehody vyšetřuje vedle drážní inspekce i policie. „Nákladní automobil pravděpodobně uvízl na přejezdu, strojvedoucí pravidelného vlakového spoje již nebyl schopen střetu zabránit. Provedené dechové zkoušky jak u řidiče nákladního vozidla, tak u strojvedoucího byly negativní," doplnil mluvčí liberecké policie Vojtěch Robovský.

Foto: Drážní inspekce ČD (3x)


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE