Poláci nastupují na opravu kolejí. Železnice obkrouží Jizerské hory

Dopravní expert a milovník železnice Jindřich Berounský jen s námahou skrývá nadšení, když hovoří o aktuálních událostech v Polsku. „Dolnoslezské vojvodství si vzalo pod sebe a zrenovuje 275 kilometrů tratí, například do Świeradówa-Zdróje. Obnoví rovněž železnici do Karpacze. Pro nás, Čechy v pohraničí, to znamená, že vznikne železniční okruh okolo Jizerských hor,“ jásá Berounský.


V první fázi hodlají podle Berounského Poláci pravit 275 kilometrů tratí. Celkově by ale do budoucna mělo jít až o 400 kilomerů tratí. „V internetovém referendu lidé rozhodli, že si přejí invetice právě do železnice. Je to ostatně celoevropský trend, tratě se renovují, vlaková doprava prožívá renesanci,“ míní Berounský.

V příhraničí projde renovací trať do Świeradówa-Zdróje. „Čímž dojde k oživení turistického ruchu v okolí Smrku. Současně je to krok k oživení tratě do Jindřichovic pod Smrkem,“ věří Berounský.

Dolnoslezské vijvdství už podle něj začalo s opravou prvního, byť jen několikakilometrového, úseku. „Poláci mají v plánu i obnovení tratě do Karpacze, což pomůže turistickému ruchu v Krkonoších. Povzbudil je obrovský zájem o cestování na česko-polskou hranici do Jakuszyc, který je v zimě běžkařskými tratětmi a v létě cyklostrezkami přímo propojen s Harrachovem,“ dodal Berounský.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE