Policejní záběry: Podívejte se, jak zásahovka posbírala vařiče pervitinu

Policie zadržela jedny z hlavních dodavatelů pervitinu na Semilsku. Z drogových deliktů obvinila dva muže ve věku 27 a 29 let, starší jako hlavní organizátor je ve vazbě. Případ se oproti jiným vymyká tím, že policisté zajistili hned tři varny pervitinu. Uvedl to vedoucí protidrogového týmu v Libereckém kraji Pavel Folprecht.


„To nebývá obvyklé," řekl k zajištění tří varen. Hlavnímu organizátorovi hrozí zatím dva až deset let vězení, druhému muži rok až pět let. „Rozhodně nevylučujeme, že dojde k rozšíření obvinění u těchto osob, i ke stíhání dalších osob, které se na tom podílely," řekl Folprecht.

Na případu s krycím názvem ROPOD pracovali policisté půl roku. Hlavní organizátor byl už v minulosti trestán a podle Folprechta si počínal hodně konspirativně. Léky, které využíval k výrobě pervitinu, vozil z Polska sám nebo si na to najímal další lidi. Vozili je auty či vlaky. „Každá cesta byla jiná," uvedl Folprecht. Organizátor také měnil místa, kde drogy vyráběl.

Policie oba muže zatkla na konci ledna v pronajatém rodinném domě v Příkrém nedaleko Semil přímo při výrobě pervitinu. „Zajistili jsme několik desítek gramů," uvedl Folprecht. Kolik toho muži vyrobili a prodali svým odběratelům, ukáže podle něj až další vyšetřování. „Můžeme se ale bavit v řádu stovek gramů," odhadl.

Drogu prodávali obvinění jak dalším pouličním dealerům, tak i koncovým odběratelům na Semilsku. Patřili k hlavním dodavatelům pervitinu v tomto regionu. „Po té realizaci (jejich zadržení) jsme získali poznatky, že pervitinu je málo a že je po něm velká poptávka," dodal krajský vedoucí protidrogového týmu.

Toxi team, který se specializuje na odhalování drogové trestné činnosti, má liberecká policie od roku 2014. Loni tato jednotka vyšetřovala 202 případů a obvinila z drogových deliktů 205 lidí. Při jejich zásazích bylo zajištěno 25 kilogramů marihuany a bezmála kilogram pervitinu. V kraji se loni podařilo odhalit devět pěstíren konopí a devět domácích laboratoří na výrobu pervitinu.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE