Policie řeší útok na kadeřnici, v němž byl obžalovaný Nečesaný junior, stále jako pokus vraždy

Policie i nadále vyšetřuje útok z února 2013 na kadeřnici v Hořicích jako pokus o vraždu. Po zprošťujícím rozsudku nad Lukášem Nečesaným, synem někdejšího ředitele liberecké krajské nemocnice, je pachatel neznámý. Vyšetřování navázalo na stav před podáním návrhu obžaloby k rukám státního zástupce, řekla dnes mluvčí krajské policie Magdaléna Vlčková. Policie pracuje s několika verzemi, jak mohlo ke zločinu dojít.


Lukáš Nečesaný (vpravo) s matkou a otcem Luďkem Nečesaným. Foto: lukasnecesany.cz

„Jakoukoli z prověřovaných verzí není možné stále vyvrátit, nebo potvrdit. Stejně tak nelze komentovat jakoukoli informaci, která vyzdvihuje, nebo naopak potlačuje kteroukoliv z prověřovaných verzí. Součástí práce bude získání vysvětlení od osob, které měly nebo by mohly mít s prověřovanou událostí jakoukoliv souvislost," uvedla Vlčková.

Vrchní soud v Praze loni na jaře pravomocně zprostil Nečesaného viny z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích. Předtím soudy mladíka dvakrát poslaly do vězení. Nečesaný vinu od začátku odmítal. „Pro nás to znamenalo pokračování ve vyšetřování s cílem zjistit jiného pachatele," řekla dnes Vlčková.

V kauze plné zvratů, kterou soudy řešily šest let, lze s jistotou říci jen to, že neznámý útočník napadl kadeřnici v provozovně v Hořicích 21. února 2013 těsně před koncem pracovní doby. Kadeřnici opakovaně udeřil do hlavy a ukradl jí doklady a víc než 10 000 korun z tržby a peněženky. Vážně zraněnou ženu našel její syn, život jí zachránili lékaři hradecké nemocnice

Žena nejprve Nečesaného jako agresora nepoznala, později, také v jednací síni v jeho přítomnosti, jej označila za útočníka. Podle soudních znalců trpěla po útoku výpadky paměti.

Krajský soud v Hradci Králové postupně vynesl pět rozsudků, Nečesaného nejprve opakovaně poslal do vězení, po zásahu Nejvyššího soudu a změně trestního senátu jej dvakrát zprostil viny. Vrchní soud rozhodnutí vždy zrušil a žádal nové projednání a i druhou změnu soudního senátu. Nečesaný ale podal stížnost, které Ústavní soud vyhověl a změnu senátu zrušil. Poté už vrchní soud zprošťující rozsudek potvrdil. Nejvyšší státní zástupce poté nevyhověl s dovoláním Krajskému státnímu zastupitelství v Hradci Králové, které se s rozsudkem neztotožňovalo a navrhovalo obrátit se ještě na Nejvyšší soud.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE