Policie vyzývá řidiče: Nekomplikujte záchranářům práci, o životě a smrti rozhodují sekundy

„Řidiči, neprodlužujte svým bezohledným chováním dojezdový čas vozidel integrovaného záchranného systému k těm, kteří pomoc záchranářů nutně potřebují! O životě a smrti lidí, kteří na jejich pomoc čekají, rozhodují často jen vteřiny.“ Výzva, kterou nyní liberečtí krajští policisté adresovali řidičům, se vztahuje k aktuální nehodě hasičské cisterny se škodovkou, k níž došlo v Jablonci nad Nisou.


Křižovatkou ulic Palackého a U Kostela na sídlišti Mšeno projížděla houkající hasičská Tatra spěchající k zásahu se zapnutým světelným i zvukovým signalizačním zařízením. „Do jízdní dráhy jí vjel z vedlejší silnice 74letý řidič osobního vozidla značky Škoda Octavia. Řidič octavie, který nehodu zavinil, měl štěstí, že srážku s takovým „obrem“, jako je Tatra 815, ustál jen s lehčím zraněním,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Kromě toho, že řidič osobního auta nedal přednost vozidlu jedoucímu po hlavní silnici, ignoroval navíc skutečnost, že se jedná o vůz s právem přednosti jízdy – signalizačním zařízením avizovalo jízdu ke krizové situaci. „Krátce před tímto karambolem totiž v Podhorské ulici v Jablonci nad Nisou havarovalo jiné osobní vozidlo, které po smyku nabouralo do plynové přípojky u rodinného domu, a proto na místě  hrozilo nebezpečí úniku plynu,“ dodala Baláková.

Foto: 2× Policie ČR

A přidala apel všem řidičům: „Řidiči, neprodlužujte svým bezohledným chováním dojezdový čas vozidel integrovaného záchranného systému k těm, kteří pomoc záchranářů nutně potřebují! O životě a smrti lidí, kteří na jejich pomoc čekají, rozhodují často jen vteřiny.“

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE