Politik, který by korupčníky hnal řemenem

Včera zesnulý dlouholetý člen ODS Václav Vostřák čněl nad často sebestřednými oportunistickými kolegy jako masivní skalisko, na jehož vrcholku plápolala vlajka morálky.


Někdejší zakladatel Občanského fóra v Jablonci si nepotrpěl na brilantinu ve vlasech a selfíčka na instagramu, zato ale pracoval. A voliči to věděli. I kdyby kandidoval ze 198. místa, lid by ho pro jeho mravní čistotu pokaždé vytáhl na čelní místo.

Bezesporu by řemenem seřezal každého, kdo by za ním přišel s nabídkou výhodného kšeftíku, neřku-li úplatku. Jak jsem jej měl možnost poznat, tyhle blbosti byly hluboce pod jeho úroveň. Nedělal politiku s vyhlídkou na osobní profit. Byl politikem v pravém slova smyslu. Spravoval svou polis, obec, jak nejlépe dovedl. Striktně k jejímu prospěchu. Nekompromisně, konfliktu se nikdy nebál. Čerpal ze svých znalostí minulosti, aby vylepšil současnost.

Vždy stál na straně lidí a města, nikoliv lobbistů.

Bylo by laciné napsat, že odešel poslední spravedlivý. Není to pravda. V Jablonci i v Liberci se vyskytuje spousta politiků Vostřákova střihu. Zpravidla jde o mladé lidi. Snad projdou politickou zahradou pokušení čestně a doberou se jednou Vostřákovy moudrosti.

Neboť tato země, tento kraj, potřebuje co nejvíc Vostřáků.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE