Oč nám jde

Jsme jako vy. Hladovíme po informacích z našeho okolí. Věrohodných, analytických, pravdivých, do hloubky se nořících. Ale i prostě odpočinkových. Za všech okolností ovšem novinářsky kvalitně zpracovaných. Svobodných. Co s tím? Nebylo to lehké, ale po letech snění jsme se rozhodli vykročit do neznáma. A vystavěli jsme v Liberci malé vydavatelství.

Nestojí za námi žádný tajemný donátor, oligarcha, politická strana, zájmová skupina. Jedinými investory jsme my dva. 

Dobrovolně jsme opustili prestižní místa v největších médiích této země (MF DNES, iDNES.cz, Reflex, Respekt, Hospodářské noviny, Seznam Zprávy, Televize Seznam), kde jsme v posledním čtvrtstoletí sbírali zkušenosti na reportérských, editorských a manažerských postech. Rozloučení se Seznamem se neobešlo bez smutku. Přesto jsme se nakonec utrhli a vrátili se domů.

Tomáš Tesař a Jan Stránský na valné hromadě vydavatelské společnosti Spotlight Media v oblíbeném baru.

Foto: Jan Stránský

Důvod? Věříme, že v éře fake news, které se bohužel už dávno nevyhýbají ani Liberci, si naše město zaslouží profesionální, striktně nezávislý, kompetentní digitální deník.

A jsme přesvědčení, že si ho ve jménu zachování demokracie zasloužíte především Vy, vážení čtenáři. Protože jedině svobodné médium může nám všem pomoci v kvalifikovaném rozhodování o libereckých věcech veřejných.

Naším cílem není nic menšího, než pomoci vrátit Liberec na pozici třetího nejvýznamnějšího města České republiky, kam historicky poprávu patří.

Jan Stránský
Tomáš Tesař
vydavatelé Libereckých Zpráv


Celkem
Sdílení