Provoz nemocnice v Jablonci omezí v létě stavební práce

Provoz městské nemocnice v Jablonci nad Nisou ovlivní na čtyři týdny od 12. července stavební práce. Souvisí s výstavbou dvou propojovacích chodeb do nového pavilonu intenzivní medicíny. Informovala o tom mluvčí nemocnice Petra Hybnerová.


Jedna chodba povede ze stávající urologické ambulance v přízemí, druhá z prostor vedle chirurgického JIP v prvním patře pavilon B. „Při stavbě je třeba počítat se zvýšeným hlukem a prašností nejen přímo v místech stavby, ale také na sousedících odděleních," uvedla Hybnerová. „Z těchto důvodů je také přes léto omezen provoz na operačních sálech a neakutní operace jsou plánovány na další období," dodala. Aktuální postup prací bude podle ní zveřejňován na webu nemocnice.

Jablonecká nemocnice je třetím největším zdravotnickým zařízením v Libereckém kraji. Nový pavilon se staví od května minulého roku, podle původních plánů měly práce skončit letos na konci srpna, hotovo ale nejspíš bude až v listopadu. „Následovat bude zajištění vnitřního vybavení a stěhování stávajících oddělení, ARO a chirurgické jednotky intenzivní péče. S otevřením provozu se počítá v novém roce," dodala mluvčí. Postavení pětipodlažní budovy si vyžádá 150,5 milionu korun. Zaplatí to město jako vlastník nemocnice.

S výstavbou nového pavilonu souvisí stěhování urologické ambulance do zrekonstruovaných prostor v pavilonu A, kde bývala ambulance plastické chirurgie. Stěhování urologické ambulance začne v pondělí 1. a potrvá do středy 12. července. V tomto období bude provoz ambulance omezen. „Akutní případy ošetří na lůžkovém oddělení ve 4. patře pavilonu B," dodala Hybnerová.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE