Rekonstrukce mostu uzavře silnici ve Frýdlantu-Větrově

Rekonstrukce mostu, který je v havarijním stavu, uzavře od dubna silnici třetí třídy ve Frýdlantu-Větrově. Stavební práce přijdou bezmála na čtyři miliony korun a potrvají pět měsíců. Jde o jeden ze 14 mostů na krajských silnicích, které jsou v havarijním stavu. V letošním roce kraj plánuje rekonstrukce téměř všech zbylých mostů, které jsou v nevyhovujícím stavu, řekl náměstek hejtmana Jan Sviták (Starostové pro Liberecký kraj).


Liberecký kraj vlastní 652 mostů, ještě na konci roku 2011 jich bylo v havarijním stavu 51, na konci toho loňského už jen těch 14. „Žádný ale není v takovém stavu, že by musel být pro dopravu uzavřen. Někde je ale omezená nosnost," uvedl vedoucí krajského odboru dopravy Jan Čáp. V loňském roce prošlo podle něj rekonstrukcí 15 mostů. V dubnu by měly začít mimo jiné i práce na rekonstrukci mostu přes náhon v Zákupech na Českolipsku, která přijde téměř na šest milionů.

„Rekonstrukce mostu ve Frýdlantu bude jednou z prvních zahajovaných staveb na krajské silniční síti v letošním roce. Z důvodu kompletní výměny stávajících konstrukcí za nové železobetonové si oprava vyžádá úplné uzavření silnice. Řidiči by však již od 1. září mohli úsekem projíždět bez omezení," řekl Sviták. Úplná uzavírka provozu na silnici omezí také autobusovou dopravu. „Obyvatelé Větrova se však nemusí obávat. Situaci vyřešíme závleky vybraných spojů ve směru do Raspenavy," dodal.

Liberecký kraj vlastní 2074 kilometrů silnic nižších tříd, což je 86 procent komunikací na jeho území. Do jejich obnovy a rekonstrukcí chce dát letos zhruba miliardu korun, z toho asi 340 milionů ze svého, zbytek by měly být dotace. Už v dubnu začnou rekonstrukce silnic v Koberovech na Jablonecku, z Rychnova u Jablonce nad Nisou na Radoňovice nebo z Pulečného na Jablonecku na Klíčov. Největší akcí, která by měla už v dubnu začít, bude rekonstrukce silnice druhé třídy 610. Akce za 205 milionů korun je největším společným projektem, vedle Libereckého kraje se na něm podílejí také Turnov, Přepeře, Příšovice, Svijany a Ohrazenice.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE