Rizikový zápas. Policie se chystá na derby Liberec vs. Jablonec

V neděli se v Liberci na stadionu u Nisy od půl čtvrté utkají fotbalové celky FC Slovan Liberec a FK Jablonec. Policisté připravují bezpečnostní opatření.


„Tento zápas je ze strany Policie ČR s ohledem na dřívější chování fanoušků hostujícího týmu vyhodnocen jako rizikový, čemuž bude odpovídat i opatření, na které se policisté připravují.  Předpokládáme, že ze strany některých neukázněných příznivců sportovních klubů a diváků může dojít v souvislosi s konáním sportovní akce k narušení veřejného pořádku. Cílem bezpečnostního opatření je zejména zajistit veřejný pořádek, klid a bezpečnost ve městě Liberci a jeho okolí a zejména v okolí fotbalového stadionu U Nisy. V případě  páchání výtržností ze strany fanoušků budou policisté připraveni tyto incidenty důrazně řešit. Úkolem policistů bude mimo jiné  zajistit bezpečnost a plynulost v dopravě, aby nedocházelo ke kolizním situacím,“ uvedla policejní koordinátorka prevence Vladimíra Šrýtrová.

Do opatření budou podle ni zapojeni policisté pořádkové, dopravní i kriminální služby. V terénu budou i členové Antikonfliktního týmu, kteří jsou vždy důležitým komunikačním prostředníkem s fanoušky a nasazeni do akce budou dále také policisté z pořádkové jednotky a psovodi.

Na stadionu bude z důvodu zajištění bezpečnosti také zvýšený počet pracovníků bezpečnostní agentury, pořadatelská služba a několik strážníků Městské policie Liberec.

Policisté budou monitorovat již příjezd fanoušků do Liberce a rovněž dohlížet na jejich přesun na stadion U Nisy. Dále budou dohlížet na bezproblémový průběh fotbalového utkání. Monitorovat situaci budou samozřejmě i po skončení utkání a odjezdu fanoušků. S přesunem fanoušků na stadion mohou být spojené i menší komplikace v dopravě. V případě vyhodnocení situace může dojít k chvilkovému zastavení provozu.

„Žádáme všechny návštěvníky uvedeného utkání, kteří do místa jeho konání přijedou motorovými vozidly, aby s nimi parkovali na místech tomu určených a respektovali dopravní značení o zákazech stání i zastavení a zároveň pokyny policistů,“ dodala Šrýtrová.

(LZ)


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE