Za lidský život nedáme mizerných 510 tisíc

Před léty proběhlo hromadné cinkání klíči, kterého se nás účastnilo hodně. Byla před námi vidina změny. Změny k lepšímu. Chtěl bych se s vámi podělit o jeden lidský příběh.


Po nějakém čase jsem se potkal s bývalým kolegou, Pavlem. Je mu něco přes 60 a tak jsme společně probírali, co koho kde píchá a bolí, jak se máme a co děláme. Pavel by mohl být již v důchodě, ale stále musí pracovat. Proč? Musí splácet dluhy. Ne není to gambler, není to neúspěšný podnikatel. Je to člověk, kterého dostihla nemoc.

Nemoc slinivky a pomoci mu mohla protonová léčba a ta skutečně pomohla. Nad tou zlou, zákeřnou chorobou zvítězil. Zvítězil za cenu 510.000,–Kč, kterou za svůj život zaplatil. Padly na to rodinné úspory a ještě se musel zadlužit. Jen proto, že zdravotní pojišťovny tuto léčbu neplatí! Pavel celý život poctivě pracoval, platil si zdravotní pojištění. Kde to proboha jsme, že nám lidský život nestojí za mizerných 510.000,– Kč ? Pro vaši představu je to asi 30. letových hodin stíhačky. Nejsem pacifista a vím, že se naše armáda musí cvičit k obraně republiky, na druhé straně nám musí být drahý každý lidský život.

Vážení kolegové politici, co jste v těch vyšších patrech. Nešlo by s tím něco udělat. Jsme přece Česká strana sociálně demokratická.

Milan Šír, předseda OVV ČSSD Liberec


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE