Severočeské vodárny varují před dealery, kteří nabízejí rozbor vody. „Žádné filtry nejsou potřeba.“

Společnost Severočeské vodovody a kanalizace (SčVK) upozorňuje odběratele, že není nutné mít filtr, aby jim z kohoutku tekla kvalitní pitná voda. Reagují tak na letáky od dealerů s nabídkou rozboru vody a filtrů na úpravu vody.


Foto: Lanju Fotografie, Unsplash.com

Domácnosti zákazníků severočeského regionu navštěvují dealeři nabízející filtry na úpravu vody. „Dovolujeme si Vás tímto upozornit, že nabízené služby nejsou nutné pro dosažení kvalitní pitné vody. Není tedy třeba si tuto službu objednat a platit za ni. Informace, které podávají dealeři filtrů o vodě z kohoutku, jsou nepravdivé a zavádějící," uvedla vodárenská společnost.

Informace o kvalitě pitné vody si mohou zjistit zákazníci přímo u SčVK přes telefon nebo na webových stránkách. Pitná voda dodávaná SčVK podle mluvčí společnosti Ivety Kardianové odpovídá platné legislativě a je kontrolována na několika místech, a to od úpravny vody, přes distribuční síť, vodojemy až po kohoutek v domácnosti zákazníků.

Na letácích se objevuje například oznámení o kontrole pitné vody, která je zpoplatněna „akční cenou 270 korun". „Buďte obezřetní při návštěvě dealera filtrů ve Vaší domácnosti," varuje SčVK, jejímž stoprocentním vlastníkem Severočeská vodárenská společnost, která zajišťuje zásobování pitnou vodou pro 1,1 milionu obyvatel Ústeckého a Libereckého kraje.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE