Silnice z Liberce do Prahy měla mít u Mladé Boleslavi nově šest pruhů. Nakonec jich prozatím bude jen pět

Silnice z Liberce do Prahy bude mít od Boleslavi šest pruhů. Tak zněl titulek článku Libereckých Zpráv z letošního března. Nyní ovšem nastala změna. Podle portálu Zdopravy.cz jich nakonec bude pouze pět. Nový pruh bude pouze na jedné straně, ve směru na Turnov, a sice mezi exitem 44B na Mladou Boleslav a sjezdem 46 do Kosmonos. Na jednom z nejvytíženějších úseků celé dálnice má zvýšit bezpečnost provozu.


Obecně se rozšíření podle dřívějšího vyjádření mluvčího Ředitelství silnic a dálnic Jana Studeckého nepřipravuje z důvodu zrychlení cesty, rychlostní limity zůstanou stejné. „Rozšíření se chystá proto, že zejména u Prahy a Mladé Boleslavi se očekává ve výhledovém období dosažení kapacity dálnice,“ uvedl pro Liberecké Zprávy Studecký.

Už dnes jezdí po D10 denně až 40 tisíc aut. „Dálnice D10 dosahuje roční průměrné dopravní intenzity v rozpětí 30 až 43 tisíc vozidel za den,“ vypočítal pro Liberecké Zprávy mluvčí.

Zatímco u Liberce překročení kapacity nehrozí, u Boleslavi ano. Silnice z Mladé Boleslavi do Liberce tak zůstane prozatím čtyřpruhová. „Na úseku z Mladé Boleslavi do Liberce se chystají pouze běžné opravy dálnice včetně rekonstrukce dálničních mostů. Ani ve výhledovém období zde neočekáváme jakékoliv kapacitní problémy,“ řekl Libereckým Zprávám Studecký.

Nový pruh jen ve směru na Turnov

Z ambiciózního šestipruhového plánu však prozatím sešlo. U Boleslavi bude nově pruhů jen pět. „Ředitelství silnic a dálnic už získalo od ministerstva dopravy stavební povolení na akci, při které dojde k rozšíření dálnice pouze ve směru na Turnov,“ píše portál Zdopravy.cz.

„Tato úprava má za účel zvýšit bezpečnost na daném úseku, kdy se dopravní proud s velkou intenzitou připojuje do průběžného jízdního pruhu dálnice a následně se po zhruba jednom kilometru zase z tohoto průběžného jízdního pruhu odpojuje,“ cituje server mluvčího ŘSD Jana Studeckého.

Budování pruhu za více než 24 milionů korun začne po skončení prázdnin. Hotový bude s koncem roku. Oba nynější pruhy směrem na Turnov přitom zůstanou během výstavby v provozu. Stavět se bude za oddělujícím podélným svodidlem.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE