Waldovy Matušky chystají sérii vystoupení jako vzpomínku k výročí deseti let od úmrtí legendárního zpěváka a herce

Sérii speciálních koncertů k 10. výročí úmrtí populárního českého zpěváka a herce Waldemara Matušky chystá hudební seskupení Waldovy Matušky, které je sestaveno z členů pocházejících z Libereckého kraje, a je známé především autentickou interpretací písní legendárního umělce.Skupina Waldovy Matušky vznikla původně jako dar několika muzikantů pro své přátele na oslavu jejich svatebního dne. Na začátku tedy nešlo ani o spojení profesionálních muzikantů, ani o založení klasické revival skupiny. Sami sebe s nadsázkou rádi definují jako „přátele přátel písní Waldemara Matušky“.

„Hraní je pro nás především radost a k Waldovým písním přistupujeme s láskou a pokorou. Snažíme se, jak nejvíc to v našem nástrojovém obsazení jde, zachovat původní aranžmá a náladu písniček. Měli jsme to štěstí a čest potkat se na podiu i na baru s lidmi, kteří s Waldou hráli a přátelili se,“ říká členka skupiny a zpěvačka Magdalena Brožková.

Stalo se tak například na společném koncertě s částí kapely K.T.O., kdy se oba naše soubory v průběhu večera v podstatě spojily v jeden celek, nebo když na pražský koncert přišel Waldův kamarád Milan Pitkin a zazpíval si s námi několik hitů.

„Díky řízení osudu a zájmu posluchačů i pořadatelů máme za sebou už několik nabitých sezón. Hrajeme například na festivalech, trzích, městských slavnostech, svatbách a oslavách. Zároveň pořádáme i vlastní akce. Je nám ctí, že se svou troškou podílíme na odkazu skvělého zpěváka a člověka, Waldemara Matušky,“ vysvětluje Brožková.

Připravit sérii koncertů se Waldovy Matušky rozhodly k desátému výročí od zpěvákova úmrtí.

„Na koncertech ale určitě nechceme truchlit. Walda by si to ani nepřál. Naším cílem je připomenout jeho skvělé písně v bohatších aranžích a s hosty, kteří měli k Waldovi blízko. Náš ansámbl doplní smyčcový kvartet a mezi hosty vystoupí například František Hacker (člen skupiny K.T.O.), komik a zpěvák Milan Pitkin, herec Jiří Štrébl nebo zpěvák Milan Drobný," dodává Magdalena Brožková s tím, že první dvě vystoupení se uskuteční v Libereckém kraji, odkud členové hudební formace pocházejí. První koncert bude v Turnově, další v Liberci.

Chystané koncerty na počet W. Matušky: 
Turnov 17. 4. v Městském divadle
Liberec 24. 4. v Lidových sadech
Jičín 25. 4. v divadle
Praha 23. 5. V KD Barikádníků (se skupinou K.T.O., se kterou Waldemar Matuška 30 let vystupoval)
O Waldemaru Matuškovi

Vlastním jménem Vladimír Matuška se narodil v Košicích, dětství prožíval v Praze. Jeho matka Mia Malinová byla zpěvačkou vídeňských operetních divadel. Vyučil se sklářem v Poděbradech a zároveň se snažil vystupovat s různými kapelami - zpíval a hrál na rozličné hudební nástroje (např. kontrabas, banjo a kytara). Po vojně nastoupil jako osvětový tajemník v Chebu, svůj typický plnovous si nechal narůst v roce 1956. Začátkem 70. let si nechal úředně změnit jméno na Waldemara.

V jeho partnerském životě se vystřídalo několik žen. První manželkou byla Jiřina Šťástková, se kterou se mu narodila dvojčata, obě holčičky však záhy zemřely kvůli pochybení při očkování a dalším potomkem byl syn Miroslav, aktuálně žijící v Hamburku. Druhé manželství s Hanou (přezdívanou Dulina) bylo bezdětné. Třetí životní partnerkou byla herečka Jitka Zelenohorská, tento vztah však v manželství nepřerostl a Matuška ho ukončil po pěti letech bouřlivým odchodem. Poslední životní partnerkou se záhy stala zpěvačka Olga Blechová, se kterou se Matuška v roce 1976 oženil a z tohoto jeho třetího manželství se narodil druhý syn Waldemar.

Zemřel 30. května 2009 na Floridě na zápal plic a následné selhání srdce. Pohřeb se konal 18. června 2009 a přišlo na něj kolem dvanácti tisíc lidí. Místem jeho posledního odpočinku je Vyšehradský hřbitov.

Zdroj: Wikipedia

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE