Sobotní únik plynu v Jablonci prověřují kriminalisté. Mají podezření na spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti

Kriminalisté převzali vyšetřování sobotního úniku oxidu uhelnatého v restauraci v Jablonci nad Nisou. Důvodem je podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Na webu policie o tom dnes informovala mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová. V restauraci v Rýnovicích se přiotrávilo 11 lidí, z toho osm muselo být hospitalizováno.


Ilustrační foto: HZS LK

Oxid uhelnatý (CO) unikl v sobotu večer z plynového kotle, který je umístěn ve sklepě restaurace. Uvnitř bylo 11 lidí, z toho osm hostů. Záchranná služba byla původně volána ke kolapsovému stavu. „Po příjezdu naše posádky okamžitě zaznamenaly, že jim začala signalizovat čidla, která mají u sebe, na vysoké CO. Takže okamžitě zalarmovali integrovaný záchranný systém,“ řekl již dříve krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Hospitalizace byla nutná u osmi z 11 lidí, kteří byli v té době v restauraci.

„Jedna žena byla posádkou Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje převezena do hyperbarické komory v Liberci a sedm osob bylo hospitalizováno v jablonecké nemocnici,“ dodala. Sochorová. Všechny hospitalizované v Jablonci lékaři propustili v neděli dopoledne.

Mluvčí liberecké nemocnice Václav Řičář dnes řekl, že vážný nebyl ani stav ženy, která je v Liberci na interně. „Už od neděle se kontinuálně zlepšovala," dodal.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE