Práce na prodloužení tramvajové trati výrazně zkomplikují dopravu v Jablonci n.N. Část občanů je proti

V Jablonci nad Nisou začnou práce na prodloužení tramvajové trati. Stavba výrazně zkomplikuje dopravu ve městě včetně MHD. V první etapě se počítá s rekonstrukcí vodovodů a plynového potrubí a s výstavbou kanalizace. Uzavřená kvůli tomu bude od července rušná křižovatka ulic Budovatelů a Poštovní u konečné tramvaje. Práce tam potrvají do konce listopadu, uvedla mluvčí magistrátu Jana Hajná.


Stavba souvisí s plánovaným prodloužením tramvajové trati, která by měla v budoucnu jezdit přes centrum na dopravní terminál.

Stavět se bude od července v ulici Budovatelů mezi poliklinikou a Nisou, práce se dotknou Poštovní ulice včetně mostu přes Lužickou Nisu.

„Zkoordinovali jsme plán prací se správci inženýrských sítí tak, aby byl chod města zasažen co nejméně. Všechny práce budou probíhat na základě společného harmonogramu v přibližně stejnou dobu, čímž by se doba různých omezení měla zkrátit na minimum. Předpokládám, že by křižovatka u polikliniky měla být otevřena nejpozději do poloviny srpna,“ řekl náměstek primátora Jakub Chuchlík (Piráti).

Rekonstruován bude podle Chuchlíka i most přes Lužickou Nisu, přes který přejíždí tramvajová linka 11, která spojuje Jablonec s Libercem. Tato linka bude v provozu do 31. července. Od srpna je naplánována výluka, tramvaje nahradí autobusy, cestující ale mají možnost využít také vlaků nebo pravidelné autobusové dopravy mezi oběma městy.

„Od srpna začnou práce na celém tělese mostu mezi bývalými lázněmi a střední školou,“ řekl Chuchlík. Náhradní autobusová doprava bude mít konečnou stanici před kinem Radnice v centru města.

Prodloužení tramvajové trati z Liberce do Jablonce připravuje Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce, náklady projektu se odhadují na 350 milionů korun. Dnes tramvajová trať končí v Jablonci u Tyršových sadů a v plánu je její prodloužení přes centrum na nový dopravní terminál, který chce město za zhruba 240 milionů korun postavit v Kamenné ulici.

Proti plánovanému prodloužení trati vznikla v Jablonci petice, její autoři se obávají hluku, nepohodlí a špíny ze stavebních prací. Na stránkách e-petice.cz ji zatím podepsalo 98 lidí.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE