TEDxLiberec 2019 láká na zajímavé osobnosti. Například architektku Hořickou a psychiatra Winklera

Mezinárodně známý formát TEDx, jehož cílem je především šířit myšlenky zajímavých osobností, se zhruba po roce znovu objeví v Libereckém kraji, konkrétně v polovině června ve vratislavickém kulturním centru 101010. Pod hlavičkou TEDxLiberec 2019 tentokrát v roli přednášejících představí například architektku Janu Hořickou, ředitele libereckého muzea Jiřího Křížka, či psychiatra Petra Winklera.


Foto: TEDx Liberec

Zatímco u loňského dílu TEDx Liberec 2018 přednášející spojovalo téma DIVOČINA, letos je to OKNO. A sice OKNO jako nástroj pro komunikaci mezi lidmi, kteří mají mezi sebou pomyslnou zeď, přičemž díky OKNU si mohou vzájemně povídat, ačkoliv jeden je uvnitř a druzí venku. Nebo také OKNO jako například prostor, kde něco chybí a jak ho lze zaplnit.

„Stejně tak to může být OKNO jako inspirace k tomu, podívat se na svět jinak. Letošní téma jsme vybírali z mnoha důvodů,“ říká Tereza Svatoňová z TEDx Liberec.

V roli řečníků a přezentujících se tentokrát objeví architektka Jana Hořická, ředitel libereckého muzea Jiří Křížek, koordinátor projektu Ředitel naživo Libor Pospíšil, autorka blogu Zápisník alkoholičky Michaela Duffková, ale i psychiatr Petr Winkler z Národního ústavu duševního zdraví.

TEDx je obecně vnímán jako formát konference. „Většina lidí zná TED jako „ta videa na internetu.“ Jde ale především o zážitek a ten se slovy popisuje nedokonale. Myšlenka TEDx je založena na vzájemném vzdělávání a vychází z konferencí TED, jejichž hlavním cílem je šířit zajímavé myšlenky. Ostatně, nejlepší je TEDx navštívit a poznat osobně,“ dodává Tereza Svatoňová.

Více informací o zajímavém formátu se můžete dozvědět na facebookovém profilu akce zde.

TEDx Liberec 2019 se koná 13. 6. od 17.00 hod. v centru Vratislavice 101010.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE