Tématické večery na téma historie a vojenství. Knihkupectví U Fryče představí knihy Liberecká pohřebiště a Hrdinové, vojáci, veteráni

Dva tématické večery, které se zaměří na historii a vojenství, připravilo na tento týden známé liberecké Knihkupectví a antikvariát Fryč. Zatímco přitom prvním spisovatel Michal Maršík veřejnost v úterý 5. 11. zavede na nejstarší místa Liberce, včetně barokního kostela Nalezení sv. Kříže nebo vojenských hrobů a zajateckých hřbitovů velkých válek, středa 6.11. večer bude patřit diskusi s plukovníkem Armády ČR, vojenským historikem a spisovatelem Eduardem Stehlíkem. Oba návštěvníkům představení i své knižní novinky, Liberecká pohřebiště a Hrdinové, vojáci, veteráni.


Michal Maršík

„Úterní večer zavede čtenáře a diváky do minulosti, a to například do nejstarších míst Liberce, ale i k baroknímu kostelu Nalezení sv. Kříže. A současně do přítomnosti téměř všech libereckých čtvrtí. Zároveň obrazně řečeno navštívíme i vojenské hroby a zajatecké hřbitovy velkých válek,“ říká knihkupec Martin Fryč.

V rámci večera v úterý 5. 11. od 18:00 hod. v Knihkupectví a antikvariát Fryč bude účastníkům představena nová kniha Michala Maršíka Liberecká pohřebiště.

Více o knize:
Kniha je pečlivým dokumentem, popisem libereckých míst poslednícho odpočinku. Text doplňují desítky fotografií a dobových dokumentů. Kniha je ale i výzvou k ochraně cenného hřbitovního dědictví a jeho neopakovatelného kouzla. I názvy kapitol situaci nejen popisují, ale i komentují.

Novinku Liberecká pohřebiště si můžete objednat i online přímo ZDE.

Vstupné 60,- / senioři a studenti 30,- Kč.


Eduard Stehlík

O den později, ve středu 6.11. rovněž od 18.00 hod. se pak veřejnost může u příležitosti Dne válečných hrdinů, vydat na autorský večer s plukovníkem Armády ČR, vojenským historikem a spisovatelem Eduardem Stehlíkem, známé i neprávem poněkud opomíjené osobnosti dvacátého století, který divákům představí svou novou knihu Hrdinové, vojáci, veteráni.

Vstupné 80,- / studenti a senioři 40,- Kč.
Výtěžek ze vstupného bude věnován na Vojenský fond solidarity.
Více o akci se dočtete zde: www.facebook.com/events/548215502632358/
Komerční obsah

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE