Úředníci radnice jednali nezákonně, blokují dotaci pro město za 150 milionů

Úředníci radnice z odboru hlavního architekta postupovali nezákonně. A to rovnou při schvalování projektu nového terminálu, na který je připraven projekt a dotace EU v hodnotě 150 milionů korun. Mohly by zmizet ostudné buňky, vzniknout moderní zázemí a navíc parkovací dům pro 450 aut. Jenže s tímto projektem přišla Změna, a tak bylo nutné udělat vše pro to, aby se nerealizoval a ukázalo se, jak jsme „neschopní“. Tak vzniklo jejich zamítavé stanovisko, nad kterým zůstával rozum stát…


Jenže co se nestalo. Ještě když jsme byli na radnici, podali jsme proti tomuto postupu odvolání na kraj a v lednu přišla odpověď – při zamítnutí územního rozhodnutí pro projekt „Terminál“ postupovali úředníci z odboru hlavního architekta nezákonně.

Vyplývá to z vyjádření odboru územního plánování a stavebního úřadu Libereckého kraje. Jde tak o další potvrzení toho, jak někteří úředníci, placení z rozpočtu města, uplynulé čtyři roky pracovali na politickou objednávku, jejímž cílem bylo ukázat Změnu jako neschopnou politickou sílu a udělat vše pro zablokování nebo zkomplikování námi prosazovaných projektů, ať už šlo o Lesní koupaliště, bikesharing nebo celou škálu dotačních projektů, včetně nového terminálu u autobusového nádraží.

Co na to vedení města? Chceme proto po tajemníkovi i primátorovi odpověď, jak hodlají vzniklou situaci řešit. Pokud úředníci postupují nezákonně, nemají na svých místech co dělat. O to více, že mají na starosti přípravu nového územního plánu. Tuším ale, že to zase bude stylem „ruka ruku myje“ a kapři si sami rybník nevypustí a výše zmínění pánové budou na radnici vesele působit i nadále.

Dvakrát jsme vyhráli volby, ale prostředí, ve kterém jsme se snažili uspět, bylo plné podobných podrazů a naschválů. Stále tu existuje skupina několika vlivných podnikatelů a na ně napojených úředníků, kteří v minulosti bohatli ze zakázek města a rozprodeje městského majetku, drží při sobě a dodnes nám nezapomněli, že jsme je odstavili od moci. Změně se podařilo přes extrémní odpor a naschvály, jako ten výše uvedený, přesto prosadit desítky nových projektů, na které jsou připravené stovky milionů dotací v rámci IPRÚ. Budeme nyní pečlivě sledovat, jak s nimi bude nové vedení města nakládat.

Jan Korytář, Změna pro Liberec


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE