V centru Liberce se na dva dny zabydlí urban festival KI-NO. Pražskou ulici promění v živý prostor a „váš domácí obývák“

Znovu oživit prostor ve staré Pražské ulici se po roční pauze chystají pořadatelé už 6. ročníku urban festivalu KI-NO, který v pátek odpoledne startuje v centru Liberce. Dvoudenní akce přinese návštěvníkům přehlídku několika kvalitních filmů, ale i sportovní exhibici a hudební vystoupení. Prezentovat se tu budou i návrháři, designéři, šperkaři, skláři a některá bistra, bary i kavárny.


Urban festival KI-NO je velmi oblíbený a láká do ulic stovky návštěvníků. Archivní foto: KI-NO

Každý ročník festivalu sází na jiné téma. Letos pořadatelé zvolili extrém ve všech možných podobách.

„Nijak extrémně to nebudeme přehánět, ale diváci se můžou těšit třeba na extrémně nesourodý výběr filmů s podtématy například extrémní nádhera, extrémní úlet nebo extrémní filmové béčko,“ říká Barbora Jónová.

Kvalitní filmovou nabídku, kterou diváci mohou sledovat na plátnech zavěšených mezi budovami nad Pražskou ulicí, oživí i doprovodný program, jehož součástí bude i přehlídka kaváren, bister a barů.

„Chceme, aby návštěvníci zažili na vlastní kůži Pražskou stejně jako doma v obýváku. Letos připravujeme i extrémní sportovní exhibici, extrémně niterný zážitek z koncertu dua Voj & 3ska a jako každý ročník chystáme velice extrémní pohodu,“ popisuje část programu Jónová.

Prezentovat se tu v pátek a v sobotu budou i návrháři, designéři, šperkaři a skláři. Proměnou známé ulice v centru pořadatelé reagují na fakt, že kdysi živé místo uprostřed města začalo postupně skomírat.

„Slavné doby Pražské ulice jsou ty tam a život se přesunul do obchoďáků. I proto jsme se rozhodli znovu uspořádat festival, který aspoň na chvíli přitáhne lidi zpět. Letos navíc v naprosto extrémní a smolné datum pátek třináctého,“ dodává Jónová.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE