V Harrachově Krakonoš ukončil zimu, lyžuje se ale dál

I když se o víkendu v krkonošském středisku Harrachov loučili tradičně spolu s Krakonošem se zimou, lyžařská sezona v Libereckém kraji zdaleka nekončí. Naposledy se sice lyžovalo v libereckém Ski areálu Ještěd, další střediska pojedou ale dál, i když někde bude provoz omezený. Třeba v Harrachově plánují udržet areál v provozu až do Velikonoc. „Podmínky jsou dobré, na sjezdovkách leží až 80 centimetrů sněhu,“ řekl dnes náčelník tamní lanovky Martin Nedvěd.


Omezit se od pondělí rozhodli provoz v největším zimním středisku Libereckého kraje - v Rokytnici nad Jizerou. „Končíme provoz Studenova, protože tam už to začíná být dole vydřené a je i malý zájem lyžařů. V provozu bude Lysá hora a areál Horní domky, s výjimkou jednoho vleku pojede všechno," řekl ředitel Spartaku Rokytnice Vít Pražák. Návštěvnost byla podle něj o víkendu dobrá, lyžování hlavně dopoledne je kvalitní a bez front. Na svazích leří ve středisku až 90 centimetrů sněhu.

Dobrý víkend zažili také v jizerskohorských střediscích v Bedřichově, na Severáku v Hraběticích a na Tanvaldském Špičáku. Od pondělí už bude ale provoz omezený. „Ještě tu máme školy, takže na Severáku pojede celý sever, na Bedřichově jsme nechali Malinu a na Špičáku pojede lanová dráha I. a tři sjezdovky. Zvažujeme příští víkend, že bychom Špičák ještě pustili celý, obě lanovky. Čekáme, jaká bude předpověď počasí," řekl Pavel Bažant, ředitel společnosti SKI Bižu, která střediska provozuje.

Omezit se od pondělí chystají provoz také v jizerskohorském areálu Desná-Černá Říčka. „Víkend byl dobrý, dnes jsme měli krásné počasí a lidé si ještě užili krásné lyžování. Byl jsem překvapený, ani jsem dnes nečekal tolik lidí," řekl Martin Lauer ze střediska. Od pondělí se bude lyžovat od 09:00 do 13:00. „A příští víkend zase pojedeme normálně celý den, jen bez večerního lyžování," dodal. Sněhu je podle něj ve středisku dost, do pátku připadlo ještě 20 centimetrů sněhu, na svazích ho tak je až metr.

Jizerská o.p.s, která se stará o Jizerskou magistrálu, omezila od pátku údržbu tratí. Důvodem je ochrana vzácného tetřívka, kterému začíná období rozmnožování. Bez úpravy je proto Štolpišská cesta mezi Smědavou a odbočkou na Knajpu, Smrková cesta pod Předělem, Pašerácká mezi odbočkou nad Protrženou přehradou a nájezdem na Kasárenskou a spojka mezi Knížecí a Promenádní. Sněhové podmínky pro běžkaře v Jizerských horách jsou jinak stále velmi dobré a o víkendu tam bylo rušno.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE