V Krkonošském národním parku letos opravili přes 30 kilometrů turistických chodníku a cest. Pokračovat chtějí i v příštím roce

Zhruba 8 kilometrů turistických chodníků a 23 kilometrů cest opravili letos pracovníci Krkonošského národního parku (KRNAP) za podpory dotačních programů Evropské unie. Letošní práce na stezkách a komunikacích na území KRNAP byly výjimečné tím, že se ve větší míře odehrávaly na některých velmi frekventovaných úsecích. V opravách se má pokračovat i v roce 2020.


Ilustrační foto: Archiv LZ

„Pokračovali jsme tak v již léta trvajícím úsilí udržovat majetek státu v naší správě v dobrém technickém stavu. Povedlo se například opravit povalové chodníky přes Úpské a kolem Černohorského rašeliniště nebo cestu z Horních Míseček k bývalým Jestřábím Boudám. Práce také výrazně pokročily na chodníku v úseku Růžová hora–Sněžka, kde ještě budou pokračovat v příštím roce,“ informoval tiskový mluvčí KRNAP Radek Drahný.

Charakter oprav podle něj odpovídal typu dané cesty a jejímu poškození. Zatímco některé byly opraveny klasickou metodou štětování, na jiných místech pracovníci museli provést kompletní výměnu povalových chodníků.

„Na řadě míst jsme provedli drobné opravy štěrkových cest nebo opravy živičných krytů vozovek (penetrační makadam s uzavíracím nátěrem a posypem drobného kameniva pozn.red.),“ dodal mluvčí Radek Drahný.

V příštím roce má KRNAP v plánu opravit například i lesní cesty v úseku bouda Jana–Růžohorky nebo lesní cestu přes Vlčí hřeben. Z turistických chodníků by se rekonstrukce měla dočkat například Lahrbusch, Weberova cesta Dolem Bílého Labe na Luční boudu, úsek Česká budka–Sněžné jámy–Petrovka nebo vycházková trasa Aichelburg.

Práce na těchto i dalších cestách zahájí hned, jak to dovolí klimatické podmínky. Aktuální informace o omezeních kvůli opravám na území KRNAP najdete zde: www.krnap.cz/omezeni-na-cestach.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE