V Liberci pokračuje výměna parovodu, práce omezí dopravu

V Liberci bude od tohoto týdne další etapou pokračovat výměna zastaralého a ztrátového parovodu za horkovod. Letos se bude měnit asi sedm kilometrů trubek. Stavební práce od pondělí omezí dopravu v několika ulicích v širším centru města. Uvedl to  mluvčí Teplárny Liberec Lukáš Jankovský.


Budou uzavřeny ulice Okružní a část ulice U Nisy a částečné omezení provozu bude v ulicích Winterova, Jungmannova a Dr. Milady Horákové, uvedl Jankovský.

Modernizace jedné ze tří větví parovodu za 320 milionů korun je rozdělená do dvou let. Loni postupně mizely předimenzované parovody z Pavlovic, letos se budou nahrazovat od Růžodolu přes centrum až k hlavnímu zdroji teplárny v ulici Dr. Milady Horákové. Kvůli zahájení stavebních prací teplárna 1. dubna odběratele z Pavlovic a Ruprechtic dočasně přepojí na záložní kotelnu. „Od 10:00 do odpoledních hodin může dojít k omezení dodávek tepla a teplé vody. Večerní odběrovou špičku by již měla obstarat kotelna Milko," řekl Jankovský.

Teplárna Liberec patří do skupiny MVV Energie CZ. Město je menšinovým vlastníkem teplárny. Firma zásobuje teplem a teplou vodou zhruba 14 000 domácností, desítku průmyslových areálů a dalších 130 odběratelů, jako jsou školy, úřady či nákupní centra. Při modernizaci jedné větve se parovod nahradí horkovodem na trase dlouhé přes 9,6 kilometru. Snížení ztrát v rozvodech by do budoucna mělo přinést odběratelům nižší ceny. Na výměnu potrubí získala teplárna dotaci 70 milionů korun, zbytek financuje z úvěru.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE