V Liberci se chystá první Design Pop-up. Sobotní akce má odstartovat vznik budoucí platformy, která chce spojovat značky a designéry

Kurátorský výběr renomovaných designérů ze severních Čech, ale i známých osobností, které patří ke crème de la crème českého designu, se setká už tuto sobotu 7. prosince na prodejní akci s názvem Design Pop-up Liberec v prostředí kavárny Bez konceptu 2. Akce, na níž se představí například turnovské studio LLEV, oceňovaná šperkařka Janja Prokić, studio Balboa Boards, architektka a designérka Helena Dařbujánová, ale i nová značka ručně pletené módy Klub.co, se uskuteční poprvé. Pořadatelé se během ní chystají oznámit i začátek nové platformy, která má do budoucna podporovat spojování designérů a značek.


Klub.co

Jednodenní prodejní Design Pop-up Liberec s kurátorským výběrem značek a tvůrců se uskuteční poprvé v sobotu 7. prosince uskuteční od 10.00 do 18.00 hodin v liberecké kavárně Bez konceptu 2.

Akci organizují Kristýna Mazánková a Petra Švecová, které řadu let působí na různých pozicích v lifestylových časopisech, a David Brada, kreativec, idea maker a jazzový DJ. Všechny tři spojuje jak vztah k designu a umění, tak právě k Libereckému kraji, kde žijí.

„Pozvali jsme osobnosti, s nimiž se často setkáváme profesně. Líbí se nám mix tvůrců přímo ze severu s těmi, kteří mají k tomuto kraji silný vztah,” říká za pořadatele Kristýna Mazánková. 

Mezi účastníky pop-upu se objeví například turnovské studio LLEV, oceňovaná šperkařka Janja Prokić, studio Balboa Boards, architektka a designérka Helena Dařbujánová, nová značka ručně pletené módy Klub.co nebo grafická designérka Babeta Ondrová se svou značkou Lavmi. Na akci se představí i exkluzivní novinky, například Víno z hor, které nabízí vína, jež rostou v extrémních podmínkách. Chybět nebudou ani vánoční dekorace z dílny turnovské Květerie.

„Náš první pop-up chceme pojmout jako příjemné předvánoční setkání, ale zároveň také jako začátek budoucí platformy, která umožní zajímavá propojení designérů a značek z dalších oblastí,” vysvětluje další z organizátorek Design Pop-up Liberec Petra Švecová. 

Helena Dařbujánová

Studio LLEV

Lavmi

Foto: Design Pop-up Liberec (4x)

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE