V Liberci za víc než čtvrt miliardy vybudují nový úřad práce. Už nebude platit nájemné 800 tisíc měsíčně

Zhruba 260 milionů bude stát vybudování nového libereckého úřadu práce. Stavební firma BAK, která zakázku získala, má z úřadu udělat přívětivější místo, uživatelsky příjemné pro klienty. Úřad se z věžáku přesune do nedaleké nižší budovy, kde dříve fungovala například jídelna Bobr.


Foto: ÚP

Podle dnes zveřejněné smlouvy se situace úřadu práce v Liberci řeší už léta. „V současné době sídlí krajská pobočka v pronajatých prostorách, které jsou od roku 2012, kdy došlo k převodu agendy hmotné nouze, nedostatečné a zcela nevyhovující. Navíc je u této budovy placen komerční nájem a není možné investovat do její rekonstrukce,“ píše se v dokumentu.

Jak pro Liberecké Zprávy upřesnila Kateřina Beránková, tisková mluvčí Úřadu práce ČR, nájem nyní činí bezmála 800 tisíc měsíčně. Úřad práce totiž sídlí v domě firmy ELITE Office Park, která patří do skupiny Syner. „Pokud jde o prostory, kde momentálně úřad práce působí, v průběhu trvání nájmu se podařilo dohodnout snížení nájmu. V současné době činí měsíční částka zhruba 790 tisíc korun,“ vypočítala Beránková.

Smlouva pak upřesňuje, kam se úřad práce přesune: „Nákupem a následnou rekonstrukcí administrativní budovy v Liberci, v ulici Dr. Milady Horákové 632, bude vyřešen kapacitní problém a vytvoří se odpovídající podmínky pro klienty i pracovníky služeb zaměstnanosti krajské pobočky úřadu práce v Liberci. V rámci projektu bude vybudována moderní instituce umožňující inovativní řešení služeb zaměstnanosti, jak pro poskytování podpory zaměstnavatelským subjektům, tak a to zejména, uchazečům o zaměstnání. Zkvalitnění služeb zaměstnanosti přispěje ke snížení míry nezaměstnanosti. Zlepší se podmínky pro podporu rekvalifikací a využití různých programů pro podporu zaměstnanosti. Cílem tohoto projektu je získání administrativní budovy v centru města Liberce, která bude uživatelsky přátelská pro klienty, s dobrou dostupností pro veřejnost, přiměřenou parkovací plochou a odpovídajícími náklady na provoz.“

Foto: ÚP

Dispozice nové budovy umožnuje vytvoření přepážkových pracovišť na agendě Hmotné nouze a Státní sociální podpoře, a tím zajištění větší bezpečnosti nejen zaměstnanců, ale také samotných klientů.

„Do nového objektu mají být podle studie dislokováni všichni zaměstnanci úřadu práce z Krajské pobočky, z Kontaktního pracoviště v Liberci, tedy 257 lidí, a dále další organizační složky resortu ministerstva práce a sociálních služeb, například Státní úřad inspekce práce, kde jde o 24 lidí,“ podotkla mluvčí. Díky tomu dojde podle ní k optimalizaci, pokud jde o vynaložené prostředky. Bonusem pak bude komfortnější a rozšířená nabídka služeb pro klienty. Objekt má 4 podlaží a užitná plocha činí  6 400 m2.

„Stavební práce by měly začít v červnu letošního roku. Jejich předpokládané ukončení pak na konec roku 2020. Reálné přestěhování bude záviset na průběhu stavebních prací,“ sdělila Libereckým Zprávám Beránková.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE