V Liberci začal vánoční prodej pro onkologicky nemocné

V neděli začal na vánočních trzích v Liberci prodej vánočních ozdob a dekorací, které lidé věnovali do sbírky pořádané Centrem Amelie. Výtěžek z prodeje stovek drobností pomůže onkologicky nemocným a jejich rodinám. Organizátory překvapila velká ochota lidí podpořit nemocné a jejich rodiny. „Sešly se stovky vánočních předmětů a jsou mezi nimi i opravdu originální kousky za hodně zajímavé ceny, řekla koordinátorka libereckého centra Petra Kuntošová.


Foto: město Liberec

Po celé dva předchozí měsíce projevovali podle Kuntošové lidé solidaritu s nemocnými a na sběrná místa nosili a posílali vánoční dekorace či předměty. „Sešly se nám třeba ozdoby na stromeček, různé háčkované nebo ručně šité zvonky, andělé z různých materiálů, vánoční svíčky i vánoční textil. Lidé nám je posílali z celého Libereckého kraje, ale třeba i ze středních Čech a velmi nás potěšilo, že se do sbírky zapojily i děti z mateřských a základních škol," doplnila.

Sesbírané drobnosti teď dobrovolníci nabídnou u stánku na vánočních trzích. Prodávat je budou do 17. prosince. „Z vybraných financí zajistíme pro nemocné a jejich blízké potřebnou informační podporu při vyřizování důchodu, nemocenských dávek a dalších nároků v sociální oblasti. Zajistíme jim odbornou psychologickou pomoc a zrealizujeme pro ně potřebné aktivity, které jim usnadní vstup do běžného života jako plavání, vycházky, výstavy a podobně," řekla Kuntošová.

Rakovina a její léčba s sebou podle Kuntošové přináší výrazný pokles příjmů celé rodiny. Její členové tak musí řešit nejen samotnou nemoc, ale často i náročnou finanční situaci, některé služby si proto nemohou dovolit. Amelie se snaží služby zpřístupnit a poskytuje je nemocným a jejich rodinám zdarma. „Sbírkou i prodejem vánočních předmětů se snažíme oslovit veřejnost k sounáležitosti s nemocnými a jejich rodinami a zároveň je informovat, že se v případě onkologické nemoci mají kam obrátit o pomoc," dodala koordinátorka Centra Amelie. Je otevřené vždy v úterý a ve čtvrtek v areálu liberecké nemocnice.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE