V Libereckém kraji začíná platit mýtný systém. Policie je v pohotovosti, chce zabránit kolonám

Od 1. prosince bude na některých silnicích v Libereckém kraji platit nový mýtný systém. Všechna vozidla s povolenou hmotností nad 3,5 tuny se tak musí přeregistrovat ze stávajícího systému a vyměnit palubní jednotky za nové. Policie v kraji na to začala dneškem počínaje intenzivně dohlížet.


Foto: Policie ČR

„Ode dneška připravujeme dopravně bezpečnostní opatření. Budeme dohlížet zejména na bezpečnost a plynulost provozu v souvislosti se zavedením nového systému kontroly a výběru mýta, prioritně pak na silnicích majících mezinárodní význam,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Policisté budou podle něj dbát na zajištění průjezdnosti všech komunikací, budou dohlížet na komplikace při případných registracích nákladních vozidel na registračních místech a usměrňovat provoz tak, aby nevznikaly kolony právě v blízkosti registračních míst či odstavných ploch.

„Kromě toho je účelem akce také poskytnout pomoc řidičům nákladních vozidel, kteří se doposud nezaregistrovali do nového mýtného systému v České republice, v jejich bezpečnému nasměrování na určená registrační místa. Policisté budou dohlížet také na to, aby řidiči nákladních vozidel po registraci nevyužívali plochy parkovišť u registračních míst k čerpání povinných přestávek, a to z důvodu dostatečné dopravní propustnosti těchto stanovišť,“ dodal Robovský

V teritoriu Libereckého kraje budou policisté dohlížet nad situací na třech základních místech, na nichž bude možné se do nového mýtného systému registrovat.

LIBEREC – silnice I/35 ve směru na Prahu, za libereckým tunelem, benzinová čerpací stanice „Benzina“
PŘÍŠOVICE – silnice I/10 ve směru na Prahu, benzinová čerpací stanice „SHELL“
CHRASTAVA – silnice I/35 ve směru do Liberce, benzinová čerpací stanice „MOL“

Satelitní navigační systém instalovaný ve vozidlech rozpozná, že vozidlo jede po zpoplatněné komunikaci a vytvoří takzvanou „mýtnou událost“, která je prostřednictvím mobilních dat odesílána do centrálního informačního systému. Ten bude sloužit ke stanovení poplatku za mýto. Samotný výběr tohoto poplatku pak bude kontrolovat provozovatel systému v úzké spolupráci s orgány celní správy.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE