„Věkem jsem politický dinosaurus. V ničem jiném se jím být necítím,“ řekl nový jablonecký primátor

„Stojím v této pozici počtvrté. V roce 2002 jsem se potřetí ucházel o post starosty. Co není mojí motivací? Nejsou to peníze, plat, pomyslné místo ve společenském žebříčku. Jedinou motivací je, že po 29 letech v politice cítím potřebu přihlásit se k řešení problému. Budu-li zvolen, nebude to pro mě ani pro moji rodinu žádné vítězství. Je mi 64 let, jsem pracující senior, sedmým rokem na pozici ředitele ZŠ Liberecká. Přiznávám, že jsem ve svém věku netrpělivý při řešení problémů. Jsem velmi loajální k organizaci, kde pracuji, jsem velmi svobodný člověk, nemám dluhy, nestojí za mnou žádná skupina,“ prohlásil před zastupiteli nový jablonecký primátor Jiří Čeřovský.


Přiznal také, že se učí na trumpetu a že je stále sportovně aktivní. A že si bude muset oprášit angličtinu.

Co udělá okamžitě? Zavolá prý primátorovi Liberce Jaroslavu Zámečníkovi a hejtmanovi kraje, aby s nimi řešil tramvaj.

Oč jde a co hrozí v kauze liberecko-jablonecké tramvaje čtěte zde

„Nejsem a nikdy nebudu na žádných internetových sítích. Přesto se ke mně dostaly informace, že jsem někdy nazýván politickým dinosaurem. Ano, věkem jsem politický dinosaurus, ale jinak se jím být necítím, byť je pravda, že co se let týče, mohl bych být skutečně otcem například kolegů Pirátů,“ odlehčil atmosféru Čeřovský.

Náměstek odvolaného primátora Jakub Chuchlík (Piráti) se Čeřovského zeptal, kde vidí Jablonec za tři roky. „Doufám, že nebude horší než dnes. Všichni víme, že bez peněz nejde nic. Přál bych si, aby vedení vydrželo tři roky na radnici a pracovalo pro Jablonec,“ odvětil Čeřovský.

Jiří Čeřovský

Datum a místo narození: 23. května 1955, Semily

Vzdělání: absolvoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor učitelství biologie a chemie pro střední školy (RNDr.)

Dosavadní pozice: ředitel Základní školy Liberecká v Jablonci nad Nisou (ve funkci sedmým rokem); zastupitel města

Kariéra: po studiích na vysoké škole a vojenské službě pracoval jako metodik v TJ Liaz; vyučoval na Sportovní škole a gymnáziu v Jablonci (1984 až 1994); zástupce ředitele školy; starosta Jablonce (1994 až 2006); ředitel Centra vzdělanosti Libereckého kraje (2007 až 2009).

Stranická příslušnost: ODS (od roku 1995)

Ostatní:

- Do komunální politiky vstoupil v roce 1990, kdy byl zvolen do městského zastupitelstva Jablonce nad Nisou. Později byl též členem krajského zastupitelstva Libereckého kraje.

- V letech 2000 a 2006 kandidoval do Senátu. V obou případech ale ve druhé kole prohrál se Soňou Paukrtovou (nezávislá).

- Čeřovský býval v mládí československým reprezentantem v atletice; specializoval se na krátké překážkové tratě (byl několikanásobným mistrem ČSSR). V roce 1976 na mistrovství Evropy obsadil čtvrté místo v běhu na 110 metrů překážek.

- Svoji sportovní kariéru začínal jako sjezdař.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE