Video: Média pomohla policii vypátrat svědka děsivé nehody

V souvislosti s výzvou, kterou policisté v médiích zveřejnili 25. února k případu dopravní nehody v Hajništi, se jim ozval svědek. Prostřednictvím linky 158 je informoval o tom, že spatřil na Frýdlantsku jeden z automobilů, který byl zachycen kamerovým záznamem na místě dopravní nehody.


„Po dalším z řidičů, konkrétně řidiči vozidla Škoda Superb combi, černé barvy, i nadále pátráme. Zároveň přijmeme jakékoli informace, které by mohly vést k objasnění případu,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Co přesně se stalo, a co zachytila palubní kamera, viz video? Na silnici II. třídy číslo 291, krátce po půl třetí odpoledne, na přímém úseku silnice ve směru z Frýdlantu na obec Hajniště, v úseku spadajícím pod katastr obce Dolní Řasnice, nedbal zvýšené opatrnosti řidič černé Škody Superb combi, který začal předjíždět a pravděpodobně přehlédl, že je již předjížděn jiným autem.

„Řidič Škody Fabia combi, modré barvy, aby zamezil střetu s černým Superbem, při předjíždění strhl řízení vlevo. Přetáčivým smykem však došlo k vyjetí fabie mimo komunikaci do pravého příkopu a následnému převrácení vozidla s nárazem do stromu. Řidič černé Škody Superb combi, pravděpodobně polské registrační značky, neučinil opatření, která mu ukládá zákon a z místa dopravní nehody ujel. Obdobně tak neučinil ani řidič modrého Volkswagenu Polo, který taktéž z místa dopravní nehody odjel,“ dodal policejní mluvčí.

Dopravní nehoda si vyžádala těžké zranění, se kterým byla jedna osoba převezena do nemocnice v Liberci.                           (LZ)


Celkem
Sdílení