Video: Policisté zachránili muži v bezvědomí život

Včasná a pohotová reakce policistů z Obvodního oddělení ve Vesci, dopomohla zachránit lidský život. Krátce po půl desáté večer, obdrželi policisté z Integrovaného operačního střediska v Liberci oznámení o člověku v bezvědomí. Okamžitě tedy vyslali na místo události nejbližší policejní hlídky.


„Během necelých tří minut na křižovatku ulic Česká a U Libeny přijeli policisté z Obvodního oddělení ve Vesci. Jakmile policisté spatřili na chodníku ležet bezvládné tělo postaršího muže, neváhali a vydali se mu pomoci. Oba strážci zákona si velmi dobře uvědomovali, že v boji o život člověka, může být každá promarněná vteřina zásadní. Rychle zkontrolovali zdravotně indisponovaného muže a zjistili, že nedýchá. Ihned proto zahájili předlékařskou první pomoc, která spočívala především v nepřímé masáži srdce. Do příjezdu zdravotníků se oba policisté v resuscitaci střídali. Vyplatilo se. O necelých pět minut později přijeli zdravotníci, kteří si okamžitě pacienta převzali do péče a pokračovali v resuscitaci. Po několika dalších minutách se jim podařilo obnovit srdeční puls a další životní funkce 70letého pacienta,“ vysvětlil policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Podle něj se sluší poděkovat také oznamovateli a svědkům, kteří zachovali chladnou hlavu a nejen, že neváhali a okamžitě věc prostřednictvím tísňové linky oznámili, ale byli také přítomni do příjezdu složek Integrovaného záchranného systému, čímž významně pomohli k záchraně lidského života.  (LZ)


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE