Vlekaři v Krkonoších začali zasněžovat, start sezony možná 7. prosince

Vlekaři v hlavních střediscích Krkonoš dnes začali s příchodem mrazů v noci na dnešek uměle zasněžovat sjezdovky. Pokud mrazivé počasí vydrží, mohlo by se v Krkonoších lyžovat v sobotu 7. prosince. Proti minulým letům by tak sezona začala o jeden až tři týdny déle. Loni se poprvé v Krkonoších lyžovalo na Černé hoře 30. listopadu, předloni to bylo již 17. listopadu.


Největší krkonošské středisko Špindlerův Mlýn plánuje zahájit sezonu programem Špindl SkiOpening 7. prosince. „V noci na dnešek jsme začali zasněžovat v areálech Svatý Petr a Medvědín. Prioritně se zaměřujeme na modrou sjezdovku ve Svatém Petru. Uvidíme, co nám umožní počasí. Příští týden mají přijít inverze," řekl ředitel skiareálu René Hroneš.

Sněžná děla spustili i vlekaři na Černé hoře u Janských lázní a v areálu Malá Úpa. Černohorští vlekaři uvedli, že sezona by mohla začít 7. prosince. V Peci pod Sněžkou by se mohlo poprvé lyžovat 14. prosince.

V Krkonoších dnes celý den mrzlo a horská služba vydala varování před ledovkou a náledím. Na Sněžce se teplota pohybovala od minus osmi do minus deseti stupňů Celsia, v nižších polohách byl mráz o několik stupňů slabší. Na hřebenech hor leží asi deset centimetrů sněhu.

Podle meteorologů by v noci na neděli mohlo na horách při zvětšené oblačnosti ojediněle i sněžit. Teploty by v noci mohly klesnout až k minus osmi stupňům. Přes den by v neděli měly být asi minus tři stupně.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE