Z Libereckého kraje vypraví na demonstraci do Prahy na Letnou autobusy, manifestovat se bude i v Liberci a v Jablonci

Na demonstraci, kterou organizuje v sobotu v Praze na Letné spolek Milion chvilek, pojede z Libereckého kraje několik speciálních autobusů. Podle mapy vyjede autobus nejen z Liberce, ale také například ze Semil nebo Loužnice na Jablonecku. Do autobusů vypravovaných z dalších míst budou moci zájemci přistoupit také třeba v Železném Brodě, Turnově nebo Jilemnici.


Koláž: Milion chvilek

Z krajského města nepojede jen jeden autobus. „Zaplňujeme už druhý autobus, místa tak ještě jsou," řekla za organizátory Bára Sacher. Zájemci ještě mají možnost se hlásit prostřednictvím sociálních sítí, cesta tam a zpátky je přijde na 200 korun. Autobusy by měly z centra Liberce z Rybníčku odjíždět v sobotu v poledne.

Demonstraci na Letné pořádá Milion chvilek už podruhé, té červnové se podle organizátorů zúčastnilo 250 000 lidí. Na nadcházející demonstraci chce dát spolek premiérovi Andreji Babišovi ultimátum: buď vyřeší svůj střet zájmů, zbaví se holdingu Agrofert a médií a odvolá ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO), anebo ať sám odstoupí. V opačném případě má vypuknout další vlna protestů.

Demonstrace za demokracii, které chtějí připomenout 30 let svobody, chyb i příležitostí se uskuteční také v neděli na náměstích a před obecními úřady po celém Libereckém kraji. V Liberci svolává spolek demonstraci na 16:30 na Sokolovské náměstí. Od kostela sv. Antonína Velikého pak vyrazí pochod na nedaleké Benešovo náměstí, kde účastníci vytvoří lidský řetěz. „Růže, svíčky a kytary s sebou, kdo chce - budeme zpívat," vzkazuje přes sociální sítě za organizátory Daniel Zah, který se mimo jiné jako student zúčastnil událostí listopadu 1989 v Liberci.

Protestní akce se v neděli uskuteční například i na Mírovém náměstí v nedalekém Jablonci nad Nisou, Riegrově náměstí v Semilech, náměstí Českého ráje v Turnově, na náměstí v Jablonném v Podještědí, před radnicí v Tanvaldu, v Libštátě nebo Loužnici. Podle organizátorů je co slavit, ale ne všechno se za 30 let povedlo, a tak je třeba se ozvat.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE