Žádné komedie ani sci-fi. Liberecká zoologická zahrada otevřela vlastní kino, kde promítá i film o přírodě s Danem Bártou

Žádné sci-fi, akční trháky nebo romantické komedie. V kině, které nyní otevřela liberecká zoologická zahrada, poběží přírodopisné dokumenty o zvířatech chovaných v nejstarší zoo v Česku, a také o záchranných projektech, do nichž se liberecká zahrada pouští ve světě, především v Asii.


Nové zookino. Foto: ZOO Liberec

„Návštěvníci si je mohou sami pustit a zcela zdarma shlédnout každý den v rámci otevíracích hodin zahrady,“ vysvětlila mluvčí zoo Barbara Tesařová.

ZooKino otevřeli v horní části areálu u výběhu koní Převalského. Vybaveno je velkoplošnou moderní obrazovkou, ovládacím panelem s nabídkou filmů a sezením pro zhruba 20 diváků. „Zájemci si nyní mohou vybrat ze sedmi různých přírodovědných dokumentů o ochraně přírody, na jejichž vzniku se zoo sama podílela. Ve filmové nabídce nechybí například vybrané díly z úspěšné série Češi zachraňují... s průvodcem a moderátorem Danem Bártou, dokument o krmení a výživě zvířat v liberecké zoo nebo úplně nové video mapující ochranářské aktivity liberecké zoo v Indonésii. Pro nejmenší je připraven krátký animovaný příběh o životě a osudu asijských zpěvných ptáků s názvem Ztichlý les,“ upřesnila Tesařová.

Kino leží v horní části zahrady. Foto: ZOO Liberec

Filmová databáze v kině ale bude podle ní procházet pravidelnou obměnou a nabídka filmů bude průběžně aktualizována.

„Cílem ZooKina je nejen zvýšit atraktivitu areálu zahrady, ale především ukázat návštěvníkům, že zoo už nejsou pouhými centry odpočinku a zábavy, ale především ochranářskými institucemi, které se významně podílí na záchraně ohrožených druhů i v jejich přirozeném prostředí na různých místech naší planety“, vysvětluje ředitel David Nejedlo.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE