Zájem o Liberecký kraj roste. Za rok se tu ubytovalo již 237 108 turistů

V hotelech a penzionech v Libereckém kraji se ve druhém čtvrtletí letošního roku ubytovalo 237 108 turistů, což bylo o 12,4 procenta víc než ve stejném období loňského roku. Přibylo hlavně hostů ze zahraničí, víc přijelo ale i turistů tuzemských. Vyplývá to z informací, které zveřejnil Český statistický úřad. Tak vysoký meziroční nárůst návštěvnosti zaznamenali statistici také v Olomouckém kraji.


Turistů přibylo ubytovatelům v celém Česku. Ve všech krajích se jich od dubna do konce června ubytovalo více než 5,75 milionu, což bylo o 4,9 procenta víc než před rokem. Nejvíc návštěvníků tradičně zamířilo do Prahy.

Liberecký kraj patří k oblíbeným rekreačním oblastem, v zimě míří turisté hlavně do Jizerských hor a Krkonoš, na jaře také do Českého ráje nebo k Máchovu jezeru. Ze zahraničí přijelo do kraje ve druhém čtvrtletí 49 498 hostů, o 14,8 procenta víc než před rokem. Nejpočetnější skupinou jsou tradičně Němci. Tuzemských návštěvníků se v kraji ve stejném období ubytovalo 187 610, což je o 11,7 procenta víc než před rokem.

Rekreantů dál přibývá

Návštěvníci v Libereckém kraji strávili ve druhém čtvrtletí dohromady 615 557 nocí, což bylo o 9,8 procenta víc než ve stejném období loňského roku. V průměru zůstávali 2,6 noci, přičemž pobyty cizinců jsou o něco delší - v průměru 2,7 noci. Délka pobytu v Libereckém kraji je nad celostátním průměrem, který byl ve druhém čtvrtletí jen 2,4 noci.

Ubytovaných hostů přibylo v Libereckém kraji i v prvním čtvrtletí. Od ledna do konce června se v hotelech, penzionech a kempech v Libereckém kraji ubytovalo 481 300 turistů, což bylo o 7,8 procenta víc než ve stejném období loňského roku. Výraznější růst návštěvnosti byl jen v Olomouckém kraji. Za cíl své dovolené si kraj zvolilo 114 407 cizinců, o 8,6 procenta víc než před rokem. V Libereckém kraji návštěvníci od ledna do června strávili bezmála 1,442 milionu nocí, to jsou v průměru tři noci na každého z nich.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE