Zbytky pyrotechniky zranily desetiletého chlapce. Se středně těžkými popáleninami v obličeji a na rukou ho převezli do popáleninového centra

Zbytky zábavní pyrotechniky posbírané na ulici zranily na Nový rok desetiletého chlapce na Semilsku. Se středně těžkými popáleninami v obličeji a na rukou ho převezli do popáleninového centra v Praze. Jeho o tři roky starší kamarád, který stál opodál, vyvázl bez zranění, uvedla na webových stránkách krajská policejní mluvčí Ivana Baláková.


Ilustrační foto: PxHere

Neštěstí se stalo na Nový rok odpoledne.

„Desetiletý chlapec se svým kamarádem sbíral ve městě zbytky zábavní pyrotechniky, která se na ulici povalovala od silvestrovských oslav. Tu potom na chodníku zapálil zapalovačem. Vzhledem k tomu, že posbíraný materiál neobsahoval žádný zpomalovač, okamžitě při kontaktu s ohněm explodoval a zranil chlapce, který se nad ním právě skláněl,“ popsala událost policejní mluvčí.

Lékař semilské nemocnice podle ní konstatoval, že utrpěl popáleniny druhého stupně a zajistil transport chlapce na specializované pracoviště.

„V této souvislosti se obracíme na rodiče, aby se svými dětmi o nebezpečí, které přináší neodborná manipulace se zábavní pyrotechnikou, doma mluvili, a poučili je o tom, že na ni nesmějí v žádném případě sahat,“ dodala Baláková.


Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE