Zdopravy.cz: Rozhodnuto. Provoz MHD v Jablonci n.N. přebírá společnost Busline

Městskou hromadnou dopravu v Jablonci nad Nisou bude od soboty 26. ledna zajišťovat společnost Busline. Po nejasném stanovisku z včerejšího jednání valné hromady Dopravního sdružení obcí Jablonecka (DSOJ), to dnes oznámil její předseda a starosta Rychnova u Jablonce nad Nisou Tomáš Levinský.


Informoval o tom web Zdopravy.cz s tím, že společnost Busline LK vystřídá Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ). Ten svoji činnost s výjimkou tramvajové linky z Liberce do Jablonce v druhém největším městě v Libereckém kraji zcela ukončí.

„Společnost BusLine LK je v tuto chvíli jediná, která je reálně schopná od soboty zajistit provoz, proto připravujeme podpis smlouvy pouze s ní,“ řekl uvedl pro portál Zdopravy.cz Tomáš Levinský. DSOJ podle něj oslovil ještě Autobusovou dopravu Podbořany a Arrivu, ty ale oznámily, že v sobotu nestihnou vyjet.

Pro cestující nepůjde na první pohled o žádnou změnu: autobusy BusLine už v Jablonci MHD zajišťují, jen pod hlavičkou DPMLJ.

Rámcová smlouva na zajištění provozu mezi DPMLJ a DSOJ platí sice až do konce roku, společnost BusLine jezdící pro DPMLJ v Jablonci ale vypověděla smlouvu loni v létě a její platnost vyprší v pátek. DPMLJ nesehnal za firmu náhradu. Do soutěže se sice přihlásila společnost Autobusová doprava Podbořany, soutěž ale skončila u antimonopolního úřadu.

Zástupci měst Liberec, Jablonec n.N., a také DPMLJ i DSOJ se podle dopravního serveru Zdopravy.cz dnes dohodli, že smlouva na zajištění MHD v Jablonci k pátku skončí, a právní zástupci mají do té doby vyřešit její textaci. DPMLJ v ní chce garance, že nebude DSOJ požadovat žádné možné škody za její ukončení. Zástupci DSOJ v ní chtějí podle Levinského „objektivní soupis situace“. Důvodem je skutečnost, že přímé zadání bez soutěže společnosti BusLine LK musí mít zákonem stanovené důvody, DSOJ se bude zřejmě odvolávat na časovou tíseň.  „Prioritou je, aby v sobotu dál jezdily autobusy,“ sdělil webu Zdopravy.cz Levinský.

Podle něj by cena za kilometr neměla být vyšší než kolik nabídla Autobusová doprava Podbořany v tendru pro DPMLJ. Přesnou částku zatím neuvedl.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE