Zemřel jilemnický rodák Stanislav Zindulka. S divadlem začínal v Krkonoších

Ve věku 86 let dnes zemřel mnohaletý člen hereckého souboru Činoherního klubu Stanislav Zindulka. Jilemnický rodák, který v krkonošském městečku začínal s divadlem.

Dětství a mládí prožil ve svém rodišti. Na divadelní prkna vystoupil poprvé jako pětileté dítě v představení Prodané nevěsty jilemnických ochotníků. V roce 1951 maturoval na gymnáziu v Jilemnici. Poté začal studovat na Divadelní fakultě akademie múzických umění v Praze, vedoucí jeho studijní skupiny byla Vlasta Fabianová. Studium ukončil v roce 1955 rolí ve hře Sen noci svatojánské, kterou režíroval jeho spolužák Ján Roháč.

Ztvárnil pak mnoho televizních i divadelních rolí. Za vedlejší roli ve filmu Babí léto byl oceněn Českým lvem. Proslavila jej role v seriálu Vlak dětství a naděje. Jilemnický rodák zemřel pokojně v rodinném kruhu.

„Pan Zindulka byl jedním z předních herců našeho divadla, kde působil od roku 1994,“ řekl ředitel Činoherního klubu Vladimír Procházka.

Loni v květnu Zindulka převzal cenu za celoživotní přínos českému humoru v rámci jubilejního festivalu Komedy Fest Plzeň. Před třemi lety na jevišti Národního divadla v Praze obdržel prestižní Cenu Thálie za celoživotní činoherní mistrovství. (LZ, ČTK)


Celkem
Sdílení

0 komentářů

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označeny *

*
*

.