Zpověď herce Tomáše Dianišky: Primátorem Liberce někdo z Mjölk? Kde mají nejlepší snídani? A Pražská, nebo Moskevská?

V dalším pokračování našeho nového videopořadu s názvem Zpověď, jsme se vypravili za hercem Tomášem Dianiškou, který nyní působí v pražském Divadle pod Palmovkou, nicméně řadu let žil a hrál v Liberci.


A koho by kumštýř, původem ze Slovenska, nominoval na ideálního primátora? A má raději běžky, nebo sjezdovky? Podívejte se s námi na nový díl pořadu Zpověď.

Stejně jako v našem premiérovém dílu pořadu, kde byl hostem hejtman Martin Půta, čekala i herce Tomáše Dianišku série otázek, které jsme mu položili v rychlém sledu za sebou, aby na ně musel odpovídat a reagovat bez přípravy.

Jak si s tím Tomáš poradil, posuďte sami, případně nám o tom napište komentář sem pod příspěvek nebo na náš profil na Facebooku.

Cílem pořadu Zpověď je čtenářům a divákům představit zajímavé hosty prostřednictvím krátkého videorozhovoru, v němž musí odpovídat na namátkou vybrané anketní otázky. Natáčí se v náhodných prostředích pouze mobilním telefonem a vždy černobíle.

Postupně se v něm budou objevovat více či méně známé osobnosti města a kraje. A to nejen z oblasti politiky, ale také kultury, architektury, gastronomie, zdravotnictví nebo ekonomiky.

O Tomáši Dianiškovi: 

Narodil se v Banské Bystrici. V devatenácti letech odešel ze Slovenska do Prahy, kde v roce 2008 absolvoval herectví na činoherní katedře DAMU. Po ukončení studií nastoupil do angažmá v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, kde žil i hrál sedm let a ztvárnil více než 30 postav.

Nyní je členem pražského Divadla pod Palmovkou. Z rolí: Sergej (J. Hodge: Spolupracovníci), Roderigo (W. Shakespeare: Othello), Jamie Coogan (P. Quilter: Celebrity), Partenau (J. Littell, D.Majling: Laskavé bohyně), Don Alonzo (Molière: Don Juan), Ondřej Třasořitka (W. Shakespeare: Večer tříkrálový), Jiří (T. Dianiška, blog 1000 věcí, co mě serou: Tisíc věcí, co mě serou), Filip (T. Baránek, T. Dianiška: Jak sbalit ženu 2.0), On dva (M. Hýča: Dotěrnosti). Jako autor i herec spolupracuje s pražskými alternativními scénami MeetFactory, Letí, A Studio Rubín, Masopust, Chemické divadlo aj. Je spoluzakladatelem a dvorním dramatikem, režisérem i hercem undergroundového a punkového Divadla F. X. Kalby, které úzce spolupracuje s Divadlem pod Palmovkou v rámci Studia PalmOFF. Účinkuje v hip-hopové kapele Pipinky pičo a také jako party DJ. Jeho autorský počin Mlčení bobříků získal nominaci na Ceny divadelní kritiky (dříve ceny Alfréda Radoka). Ve stejné anketě získal Tomáš Dianiška ocenění Talent roku 2016.

♥ Chci podpořit Liberecké Zprávy!
Bezpečné platby pro nás zajišťuje Gopay.cz

Celkem
Sdílení
KOMENTÁŘE